Type O Negative zapowiadają wyjątkową publikację. Projekt skrytykował oryginalny perkusista formacji

i

Autor: Screen z Instagrama/typeonegativeofficial Szczególny projekt Type O Negative, skrytykowany przez byłego członka zespołu

Type O Negative zapowiadają wyjątkową publikację. Swój wkład miały w nią duże nazwiska!

2023-11-21 12:00

Zespół Type O Negative dość szybko po debiucie zyskał rozgłos na rynku muzyki metalowej. Kluczowa pod wieloma względami okazała się być dla formacji jej trzecia płyta, "Bloody Kisses", która w tym roku skończyła trzydzieści lat. Z tej okazji żyjący członkowie grupy zdecydowali się wypuścić szczególny projekt.

W sierpniu 1993 roku zespół Type O Negative wydał swój trzeci album studyjny. Następca głośnych Slow, Deep and Hard i The Origin of the Feces okazał się być przełomem w historii grupy: był ostatnim, nagranym w oryginalnym składzie, przyniósł dwa przeboje: Christian Woman i Black No. 1 (Little Miss Scare-All), stał się także pierwszym w karierze zespołu, który pokrył się złotem. Album skończył w tym roku trzydzieści lat, a żyjący członkowie Type O Negative zdecydowali się uczcić ten fakt wyjątkowym projektem.

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

Type O Negative z... powieścią graficzną!

Zespół poinformował, że z okazji 30-lecia na rynku ukaże się wyjątkowe wydanie płyty, a towarzyszyć temu będzie premiera wyjątkowej powieści graficznej! Złoży się na nią jedenaście opowiadań, opartych na utworach, które znalazły się na pierwszym wydaniu płyty. Wkład w jej autorstwo mają m.in. Charlie Benante z Anthraxu czy Billy Graziar z Biohazard. W projekt zaangażowany został także Alan Robert. Fani metal znają go z pewnością jako basistę grupy Life of Agony, Robert od lat działa także jako grafik, ilustrator, twórca komiksów, autor głośnych horrorowych serii Crawl To Me i The Beauty of Horror i to on właśnie w dużej mierze jest autorem oprawy wizualnej publikacji.