Nadciąga gratka dla fanów Type O Negative - kultowy album zespołu wyjdzie PO RAZ PIERWSZY na winylu

i

Autor: Wikimedia Commons - fot. Merkababa Kultowy album Type O Negative po raz pierwszy na winylu

Nadciąga gratka dla fanów Type O Negative - kultowy album zespołu wyjdzie PO RAZ PIERWSZY na winylu

2023-10-30 11:50

Choć zespół Type O Negative to już od lat przeszłość, to jego muzyka wciąż cieszy się ogromnym uznaniem i jest słuchana przez fanów metalu gotyckiego z całego świata. Dla wszystkich wielbicieli formacji mamy bardzo dobre wieści - jeden z jego najsłynniejszych albumów PO RAZ PIERWSZY ukaże się na winylu!

Zespół Type O Negative na dobre rozpoczął działalność na początku lat 90. i to od razu od mocnego uderzenia w postaci albumu Slow, Deep and Hard. Kolejne lata to kolejne wydawnictwa: The Origin of the Feces, Bloody Kisses, October Rust World Coming Down. Zwłaszcza trzeci i czwarty krążek uznawane są za szczególnie istotne w karierze grupy: Bloody Kisses to pierwszy album Type O Negative, który pokrył się w USA złotem, October Rust zaś stał się pierwszym, który dotarł do Top 40 amerykańskiego Billboardu, debiutując na 42. pozycji. 

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

"Life Is Killing Me" na winylu!

Nie mniej istotna w historii grupy jest jej pierwsza płyta, wydana w nowej dekadzie. Mowa oczywiście o kultowym dziś krążku Life Is Killing Me, który w czerwcu tego roku skończył dokładnie 20 lat! Album ten zaprezentował nieco zmienione, bardziej melodyjne brzmienie, uzyskał uznanie krytyków i osiągnął sukces komercyjny, a duże znaczenie w tym zakresie miał numer I Don't Wanna Be Me, do którego powstał też teledysk. Niezwykle mroczny, tekstowo opowiadający o emocjach Petera Steele po śmierci rodziców, a także o jego zmaganiach z chorobą psychiczną projekt do dziś wskazywany jest jako jeden z najważniejszych w dyskografii Type O Negative. 

Mamy świetne wieści dla fanów tych metalowo-gotyckich klimatów! Z okazji dwudziestolecia, żyjący członkowie grupy zdecydowali się wydać ten album PO RAZ PIERWSZY na winylu! Life Is Killing Me będzie dostępny w formacie 3LP, w dwóch różnych odcieniach zieleni. Projekt ten trafi do sprzedaży już 12 stycznia 2024 roku, jednak już teraz można go zamawiać w przedsprzedaży. Poza wydaniem na winylu, w oficjalnym sklepie Type O Negative dostępne są gadżety (bluzy, koszulki, szklanki itp.) z grafiką, nawiązującą do płyty oraz na nowo zremasterowane, jubileuszowe wydanie Life Is Killing Me na CD.