Twenty One Pilots

i

Autor: Materiały prasowe - fot. WMP

muzyczne nowości

Twenty One Pilots – album "Clancy" już jest!

2024-05-27 11:29

Laureaci GRAMMY, Twenty One Pilots, wydali długo oczekiwany nowy album "Clancy". By uczcić premierę, Tyler Joseph i Josh Dun spotkali się z fanami na swoim kanale YouTube podczas specjalnej transmisji na żywo, gdzie zaprezentowali teledyski do każdego utworu z "Clancy".

Współprodukowany przez Josepha i Paula Meany'ego album "Clancy" stanowi finałową część wieloalbumowej, niemal dekadowej narracji, rozpoczętej w 2015 roku przez przełomowy, multiplatynowy album "BLURRYFACE". Ambitna kolekcja wyróżnia się wcześniej wydanymi utworami: „The Craving (single version)”, „Backslide”, „Next Semester” i „Overcompensate”. Ten ostatni utwór szybko zdobył szczyt listy Alternative Radio, co oznacza 11. numer 1 dla zespołu w tym formacie, zapraszając słuchaczy z powrotem do immersyjnego świata ‘Trench.’

W ramach przygotowań do premiery "Clancy", Twenty One Pilots wykonali nowe utwory oraz ulubione przez fanów piosenki podczas serii kameralnych koncertów, które obejmowały wyprzedane występy w Nowym Jorku, Meksyku, Londynie i Berlinie.

Twenty One Pilots zagra w Polsce!

Twenty One Pilots uczczą wydanie "Clancy" swoją największą w historii trasą koncertową - The Clancy World Tour, która rozpocznie się dwoma koncertami 15 i 16 sierpnia w Ball Arena w Denver, CO. Trasa, produkowana przez Live Nation, obejmie Amerykę Północną, a następnie Nową Zelandię, Australię, Amerykę Łacińską, Europę oraz Wielką Brytanię. Zespół wystąpi również w Polsce – koncert odbędzie się 9 kwietnia 2025 roku w łódzkiej Atlas Arenie. Bilety na trasę The Clancy World Tour są już dostępne w sprzedaży.

10 nowych artystów, którzy udowadniają, że rock żyje i ma się świetnie

O zespole

Po zgromadzeniu ponad 33 miliardów streamów na całym świecie i ponad 3 milionach sprzedanych biletów podczas światowych tras koncertowych, duet Tylera Josepha i Josha Duna z Columbus w stanie Ohio stał się jednym z najbardziej utytułowanych zespołów XXI wieku i na nowo zdefiniował brzmienie pokolenia. Współprodukowany przez Josepha i Paula Meany'ego album "Clancy" stanowi kolejny rozdział w ambitnej, wielopłytowej historii zespołu, która rozpoczęła się za sprawą przełomowego, multiplatynowego albumu "Blurryface" z 2015 roku.

Twenty One Pilots poszerzyli ambitną koncepcję "Blurryface" o album "TRENCH", który w 2018 roku uzyskał platynowy status. Zawierający multiplatynowe i platynowe single "Chlorine", "My Blood" i nominowany do nagrody GRAMMY® "Jumpsuit", album zajął wysokie miejsca na listach "Best of " Billboardu, KERRANG!, Alternative Press i Rock Sound, który uplasował go na 1. miejscu.

Epicki album duetu "Scaled And Icy" z 2021 roku zadebiutował na 1. miejscu na listach przebojów Billboard Top "Rock Albums" i "Alternative Albums", a także dotarł do 3. miejsca na liście Billboard 200, co oznacza najlepszy tydzień otwarcia dla rockowego albumu w 2021 roku. Z płyty pochodzą single "The Outside", "Saturday" i "Shy Away". Ostatni z nich dotarł na szczyt Alternative Radio w ciągu 3 tygodni, co umieściło Twenty One Pilots w elitarnym gronie U2, R.E.M., The Cure, Linkin Park, Red Hot Chili Peppers i Foo Fighters, czyli zespołów, które dotarły na 1. miejsce listy w 3 tygodnie lub krócej.

Nagrodzony Grammy zespół Twenty One Pilots przemienia muzykę i kulturę stanowiąc niezrównaną potęgę twórczą z nieustannie ewoluującą wizją. Duet z Columbus w stanie Ohio - Tyler Joseph i Josh Dun - odnotował ponad 33 miliardy streamów na całym świecie, sprzedał ponad trzy miliony biletów na całym świecie, zdobył dziesiątki multi-platynowych krążków, a nawet trafili do Księgi Rekordów Guinnessa®.

W historycznym stylu, ich poczwórnie platynowy, przełomowy album "Blurryface", stał się "pierwszym albumem, który uzyskał złoty lub platynowy tytuł RIAA dla każdego ze swoich utworów" , podczas gdy "Vessel" poszedł w ich ślady i osiągnął to samo wyróżnienie. Wznieśli się na wyżyny jako "jeden z zaledwie 18 artystów, którzy zdobyli wielokrotne diamentowe wyróżnienia RIAA" , uzyskując je za utwory "Stressed Out" i "Heathens". Platynowy "Trench" z 2018 roku rozszerzył ambitną koncepcję przedstawioną w "Blurryface" i przyniósł multi-platynowe i platynowe single - "Chlorine", "My Blood" i nominowany do nagrody GRAMMY® "Jumpsuit". Po "Trench" wydali album "Scaled And Icy", który zdobył tytuł złotego albumu osiągając " najlepszy tydzień otwarcia dla albumu rockowego w 2021 roku", zajmując 1. miejsce na listach Billboard Top Rock Albums i Top Alternative Albums oraz docierając do pierwszej trójki listy Billboard 200. Poza entuzjastycznymi występami na arenach i festiwalach na całym świecie, Twenty One Pilots stworzyli wciągający świat, zapoczątkowując wielopłytowy konceptualny cykl "Blurryface", "Trench" i "Scaled And Icy". Dokładnie dziewięć lat od premiery albumu "Blurryface", Twenty One Pilots dopełniają tę historię swoim siódmym pełnometrażowym albumem "Clancy" z wytwórnią Fueled By Ramen, który ukaże się 24 maja 2024 roku. Prowadzony przez singiel "Overcompensate", album sygnalizuje początek kolejnej ery dla Twenty One Pilots i alternatywnej muzyki rockowej na całym świecie.

Oto nasz ranking płyt Slipknota:

Listen on Spreaker.