Tuomas Holopainen, Metallica

i

Autor: Facebook/Tuomas Holopainen, Rex Features/East News

Wiadomości

Tuomas Holopainen (Nightwish) wskazał ulubioną metalową piosenkę. To klasyk Metalliki!

Tuomas Holopainen, lider i założyciel formacji Nigthwish, został ostatnio w jednym z wywiadów zapytany o ulubiony metalowy utwór. Muzyk wskazał na jedną ze słynnych kompozycji Metalliki.

Lider Nightwish wskazał ulubiony metalowy utwór!

Tuomas Holopainen, założyciel fińskiego zespołu Nightwish, podzielił się ostatnio, w jednym z wywiadów, swoim wyborem, jeśli chodzi o ulubiony metalowy utwór wszech czasów. Muzyk wskazał na "One" Metalliki, czyli kompozycję pochodzącą z albumu "...and Justice for All" (1988). 

Metallica idzie w ekologię!

To wspaniała kompozycja ze świetnym tekstem oraz teledyskiem. Mniej więcej w tym czasie odkryłem muzykę metalową, więc ten utwór przywołuje wiele wspomnień. Pamiętam, że poszedłem na koncert Metalliki i Guns N' Roses w Kansas City we wrześniu 1992 roku, "One" to była ostatnia piosenka, jaką zagrali przed bisami. Całkowicie mnie ona rozwaliła – powiedział Holopainen w wywiadzie dla niemieckiego "Rock Antenne" (cytat za portalem "Blabbermouth"). 

W dalszej części rozmowy lider Nightwish przyznał, że bez Metalliki jego zespół na pewno nie byłby w tym samym miejscu, co jest obecnie. Muzyk przytoczył także ciekawą anegdotę. 

– Mniej więcej rok temu graliśmy razem na festiwalu, myślę, że było to w Belgii. Po zagraniu ostatniego utworu, zszedłem ze sceny i zobaczyłem Jamesa Hetfielda, który klepnął mnie po plecach. Jedyne, co mogłem powiedzieć, to: "Jasna cholera".

Nowy album Nightwish na horyzoncie

W tym roku na rynku ukaże się dziesiąty album studyjny formacji Nightwish. Krążek zatytułowany "Yesterwynde" ukaże się na rynku 20 września 2024 roku za pośrednictwem Nuclear Blast. Całość promuje utwór "Perfume of the Timeless". Na "Yesterwynde" znajdzie się 12 premierowych kompozycji. Tak prezentuje się szczegółowa tracklista:

 1. Yesterwynde
 2. An Ocean Of Strange Islands
 3. The Antikythera Mechanism
 4. The Day Of…
 5. Perfume Of The Timeless
 6. Sway
 7. The Children Of 'Ata
 8. Something Whispered Follow Me
 9. Spider Silk
 10. Hiraeth
 11. The Weave
 12. Lanternlight

Metallica. 10 utworów legendy, które poruszają trudne tematy: