Trevor Strnad z The Black Dahlia Murder nie żyje. Wokalista miał zaledwie 41 lat

i

Autor: Screen z YouTube/Loudwire Nie żyje lider zespołu The Black Dahlia Murder

Trevor Strnad z The Black Dahlia Murder nie żyje. Wokalista miał zaledwie 41 lat

2022-05-12 9:54

W środowy wieczór świat muzyki obiegła bardzo przykra informacja - amerykański death metalowy zespół The Black Dahlia Murder poinformował o śmierci swojego wokalisty - Trevora Strnada. Mężczyzna miał zaledwie 41 lat - przyczyna zgonu muzyka nie została podana, jednak grupa udostępniła numer amerykańskiej Krajowej Linii Ratunkowej w Zapobieganiu Samobójstw.

The Black Dahlia Murder to pochodzący ze Stanów Zjednoczonych, założony w 2001 roku zespół, grający muzykę, określaną jako melodic death metal. Zespół ma na swoim koncie dziewięć albumów studyjnych, z czego osiem trafiło na listę Billboard 200 - piąty w kolejności dyskografii - Ritual - osiągnął 31 miejsce. Oznacza to, że The Black Dahlia Murder postrzegana była jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich zespołów heavy-metalowych. Ostatni album grupy, zatytułowany Verminous, został wydany w kwietniu 2020 roku.

Trevor Strnad nie żyje

W środę wieczorem w oficjalnych social mediach zespołu pojawił się post, informujący o śmierci współzałożyciela i frontmana zespołu - Trevora Strnad. Poniżej pełna treść oświadczenia:

Z głębokim smutkiem informujemy o śmierci Trevora Scotta Strnada. Ukochany syn, brat i pasterz dobrych czasów, był uwielbiany przez wszystkich, którzy mieli okazję go spotkać. Trevor był chodząca encyklopedią muzyki. Uwielbiał się przytulać, był pisarzem i naprawdę jednym z największych artystów na świecie. Jego teksty dostarczały światu opowieści, magii, horrorów i kaprysów. Jego życie miało być przedstawieniem dla Ciebie.

Choć zespół nie podał przyczyny śmierci muzyka, to w treści oświadczenia podał numer do amerykańskiej Krajowej Linii Ratunkowej w Zapobieganiu Samobójstw.

YUNGBLUD - wywiad na temat nowego albumu. „Nigdy nie byłem tak podekscytowany!”

The Black Dahlia Murder - koncert w Polsce

Zespół The Black Dahlia Murder miał wystąpić w tym roku w Polsce. Zespół miał zagrać 23 lutego 2022 roku w warszawskiej Hydrozagadce, jednak ze względu na pandemię COVID-19 cała europejska trasa The Black Dahlia Murder została przeniesiona. Występ miał się odbyć w innym terminie - tak się jednak nie stanie.