Top 10 najlepszych riffów 2022 roku według czytelników Guitar World! Kto zwyciężył?

i

Autor: Pixabay Najlepsze riffy 2022 roku

Top 10 najlepszych riffów 2022 roku według czytelników "Guitar World"! Kto zwyciężył?

2022-12-09 15:37

Teraz podsumowanie dla każdego fana gitarowego grania! Czytelnicy magazynu "Guitar World" zostali poproszeni o wskazanie najlepszych, ich zdaniem, gitarowych riffów, które ukazały się w ciągu mijających dwunastu miesięcy. Znane są już wyniki głosowania! Jak wybrali fani ciężkich brzmień? Kto znalazł się na szczycie listy?

W ostatnich dniach przeróżne muzyczne (i nie tylko!) podsumowania otaczają nas niemal z każdej strony. Tym razem czas na ranking, który stworzyli bezpośrednio fani ciężkiego brzmienia i ta lista na pewno zainteresuje każdego wielbiciela gitarowych nut - mowa o zestawieniu najlepszych riffów, wydanych w 2022 roku. Jak prezentuje się Top 10 tej listy?

Top 10 najlepszych riffów 2022 roku według czytelników "Guitar World"!

Czytelnicy magazynu "Guitar World" oddali swoje głosy w plebiscycie na najlepszy riff 2022 i znane są już jego wyniki. Okazuje się, że zestawienie zdominowały metalowe klimaty, na próżno jednak szukać na nim najnowszego singla Metalliki. 10. miejsce listy należy do Ann Wilson i powstałego we współpracy z Tomem Bukovacem singla Greed. Kolejna pozycja to grupa Meshuggah z numerem The Abysmal Eyes. Miejsca 8., 7., i 6. to prawdziwi klasycy gatunki, czyli odpowiednie Slipknot i riff z Warranty, Muse Kill or Be Killed oraz oczywiście gitara z kawałka Night Stalkers Megadeth. Kolejne pozycje należą do formacji  ...And You Will Know Us By the Trail of Dead (No Confidence), Polyphia (ABC), Cave In (New Reality) i Bleed From Within (Temple of Lunacy). 

Zwycięzca mógł być tylko jeden i został nim riff z kawałka Silver Tongue, który znalazł się na ostatnim albumie zespołu Alter Bridge. Nie da się ukryć, ze Mark Tremonti zasłużył na to wyróżnienie!

Nocny Kochanek w Esce Rock o najnowszym singlu. Nago na hulajnodze?