Tony Iommi potwierdza rozpoczęcie prac nad nowym albumem! Co wiadomo na jego temat?

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Tony Iommi ma w planach wydanie nowego albumu

Tony Iommi potwierdza rozpoczęcie prac nad nowym albumem! Co wiadomo na jego temat?

2023-01-05 14:19

Tony Iommi to nie tylko Black Sabbath. Muzyk w ciągu wieloletniej kariery udzielał się w licznych projektach, prowadzi także karierę solową, w ramach której nagrał dwie płyty. Czy w nadchodzącym czasie przyjdzie nam zapoznać się z nowym wydawnictwem? Iommi potwierdził, że rozpoczyna pracę nad nowym albumem!

Tony Iommi zyskał największą rozpoznawalność i uznanie jako współzałożyciel i gitarzysta Black Sabbath. Muzyk był jedynym stałym członkiem tej formacji od chwili jej powstania. Artysta ma także na koncie działalności w innych projektach -  w 1968 roku opuścił dopiero co powstające Black Sabbath (wtedy jeszcze występujące pod nazwą Earth), by dołączyć do Jethro Tull. W 2006 roku zaś założył supergrupę Heaven & Hell, która jednak rozpadła się cztery lata później, po śmierci Ronniego Jamesa Dio. W 2000 roku ukazał się pierwszy solowy album gitarzysty, zatytułowany po prostu Iommi. Pięć lat później artysta wypuścił krążek Fused, nagrany we współpracy z Glenem Hughesem. 

Tony Iommi potwierdza rozpoczęcie prac nad nowym albumem! Co wiadomo na jego temat?

Z okazji nowego roku Tony opublikował krótkie nagranie, za pomocą którego zwrócił się do swoich fanów. Artysta skupił się przede wszystkim na przedstawieniu swoich planów na najbliższy rok. Iommi zdradził, że już jakiś czas temu rozpoczął prace, związane z budową własnego studia nagraniowego, a rok 2022 spędził na pisaniu i nagrywaniu. Muzyk ma nadzieję, że w najbliższych tygodniach studio będzie gotowe do użytku, a on będzie miał warunki, by na dobre rozpocząć prace i nagrania nowego albumu! Muzyk nie sprostował jednak, czy chodzi o kolejny jego solowy krążek, czy o wydawnictwo zupełnie nowego projektu. W tym samym wideo Tony potwierdził, że w 2023 roku światło dzienne ujrzą reedycje płyt Black Sabbath z ery Tony'ego Martina.  

Co tam w środku gra? Black Sabbath - Sabotage