Tony Iommi zapowiedział kolejne reedycje albumów Black Sabbath! Tym razem czas na erę Tony'ego Martina

i

Autor: Amy Harris/Invision/AP/East News Nadchodzą kolejne niespodzianki od Black Sabbath

Tony Iommi zapowiedział kolejne reedycje albumów Black Sabbath! Tym razem czas na erę Tony'ego Martina

2023-01-02 13:34

Choć to Ozzy Osbourne i Ronnie James Dio uchodzą za najlepszych wokalistów zespołu Black Sabbath, to skład grupy uzupełniło o wiele więcej muzyków, pełniących tę funkcję. W latach 1987-1991 i 1993-1997 wokalistą legendy heavy metalu był Tony Martin. Gitarzysta Black Sabbath, Tony Iommi potwierdził, że teraz to właśnie krążki, nagrane z udziałem Martina doczekają się reedycji.

Zespół Black Sabbath powstał w 1968 roku, a jego pierwszym wokalistą był oczywiście Ozzy Osbourne. Muzyk opuścił skład w 1979 roku, a jego miejsce zajął Ronnie James Dio. Po jego odejściu grupa nagrała jeden album z Ianem Gillanem, a w 1987 roku nowym wokalistą formacji został Tony Martin. Urodzony w 1957 roku angielski wokalista zadebiutował już w tym samym roku na albumie The Eternal Idol. Choć krążek osiągnął umiarkowany sukces komercyjny, to uzyskał dobre opinie krytyków. W kolejnych latach ukazały się jeszcze albumy Headless Cross Tyr, jednak już w 1991 roku do grupy ponownie dołączył Ronnie. Już dwa lata później Martin znów został wokalistą Black Sabbath i nagrał z zespołem kolejne dwie płyty - Cross Purposes Forbidden. Po ostatecznym odejściu z grupy Martin zajmował się karierą solową i współpracował z takimi projektami jak M3, Misha Calvin, The Cage, Giuntini Project i Phenomena. 

Tony Iommi zapowiedział kolejne reedycje albumów Black Sabbath! Tym razem czas na erę Tony'ego Martina

Tony Martin był drugim najdłużej współpracującym z Black Sabbath wokalistą, tuż po Ozzym. Powszechnie uważa się go, a także nagrane z nim albumy, jako najbardziej niedocenione w całej historii tego zespołu. Martin ma jednak bardzo duże rzesze fanów, dla których mamy dobre informacje - gitarzysta Black Sabbath, Tony Iommi, oficjalnie potwierdził, że nadchodzą reedycje kolejnych wydawnictw formacji i tym razem czas właśnie na erę Tony'ego Martina! Muzyk poinformował o tym przy okazji uczczenia pamięci Cozy'ego Powella, perkusisty Black Sabbath w latach 1988-1991 i 1994-1995, który zagrał na krążkach Headless Cross, Tyr i Forbidden. Co warte uwagi, wszystkie one ukazały się za pośrednictwem wytwórni IRS Records i to one na pewno doczekają się wznowienia w 2023 roku. Czy doczekamy się także reedycji The Eternal Idol Cross Purposes? Na chwilę obecną nie na informacji na ten temat.

Co tam w środku gra - Black Sabbath - Technical Ecstasy