Tom Morello napisał piosenkę z Post Malone. Czy to będzie następny Beat It?

i

Autor: Tom Morello/agefotostock/East News/ALEX GOODLETT/Getty AFP/East News Tom Morello i Post Malone w duecie?

Tom Morello napisał piosenkę z Post Malone. Czy to będzie następny "Beat It"?

2023-02-24 14:44

Tom Morello już nie raz udowodnił, że nie boi się współprac na przecięciu różnych gatunków, a do tego chętnie wspiera młodych artystów. Wygląda na to, że czeka nas prawdziwa muzyczna bomba, w postaci wspólnego numeru gitarzysty i... Post Malone. Wokalista wielokrotnie pokazał, że jest genialny w rockowo-metalowych klimatach!

Tom Morello to jeden z najbardziej rozpoznawalnych gitarzystów na świecie. Muzyk zyskał rozpoznawalność jako członek Rage Against the Machine, choć jeszcze wcześniej był gitarzystą grupy Lock Up. Gdy na początku lat 2000. Zack De La Rocha opuścił formację, pozostali muzycy RATM założyli Audioslave Chrisem Cornellem na wokalu. Morello ma na koncie także działalność w licznych projektach pobocznych i współpracę z takimi artystami, artystkami i grupa jak Bruce Springsteen, The Prodigy, Johnny Cash, Macy Gray, Tool, Anti-Flag, Serj Tankian, Travis Barker, Linkin Park, The Pretty Reckless czy Måneskin. Wszystko wskazuje na to, że na horyzoncie jest następny elektryzujący duet!

Tom Morello i Post Malone stworzyli nowy "Beat It"?

W rozmowie w ramach podcastu Allison Hagendorf Show, gitarzysta zdradził, że miał okazję pracować z Post Malone! Muzyk zdobył sławę jako raper, niejednokrotnie udowodnił jednak, że świetnie odnajduje się w świecie mocnych brzmień, grając Nirvanę, czy występując z Red Hot Chili Peppers. Panowie napisali razem kawałek, który, według Morello, ma szansę stać się współczesnym przebojem na miarę Beat It Michaela Jacksona, w którym na gitarze zagrał Eddie Van Halen. Okazuje się, że numer wymaga jeszcze dokończenia, głównie ze strony Posty'ego, do czego usilnie namawia go Morello, gdyż jest na naprawdę wczesnych etapach. Jak w ogóle doszło do tej współpracy? Tom dowiedział się, że Austin jest fanem rocka i po prostu umówił się z nim w studiu.

Muzyka rockowa lat 2000. - zagranica. Jakie albumy zdefiniowały ten okres?

Według mnie, wydaje mi się, że dla niego mogłoby to być jak "Beat It” dla Michaela Jacksona — wielkiej gwiazdy popu w parze z Eddiem Van Halenem, którzy razem stworzyli coś, czego nikt się nie spodziewał. To może być twój "Beat It”, koleś! - mówił Tom w podcaście.