Tom DeLonge po raz pierwszy zaśpiewał numery blink-182 z czasów Matta Skiby. Co na to fani?

i

Autor: Amy Harris/Invision/East News Tom De Longe śpiewa numery Matta Skiby

Tom DeLonge po raz pierwszy zaśpiewał numery blink-182 z czasów Matta Skiby. Co na to fani?

2023-12-12 9:21

W 2022 roku, ku uciesze fanów, bo kilkuletniej przerwie do składu blink-182 powrócił Tom DeLonge. Wokalista brał udział w nagraniach nowej płyty zespołu, który dość szybko rozpoczął intensywny sezon koncertowy. Na jednym z występów DeLonge po raz pierwszy zaśpiewał materiał kapeli z czasów Matta Skiby. Jak mu poszło?

Tom DeLonge muzyką zainteresował się jako uczeń siódmej klasy - to wtedy zapoznał się z twórczością zespołów Stiff Little Fingers, the Descendents i Dinosaur Jr. i sam chwycił za gitarę. Na początku lat 90. Tom został usunięty ze szkoły i zamieszkał z przyjaciółmi, Kerry Key i Anne Hopus. To właśnie dzięki Anne poznał Matta Hoppusa, z którym szybko złapał wspólny język. Panowie zaczęli razem jammować i założyli zespół, dziś znany pod nazwą blink-182. Debiutancki album kapeli, Cheshire Cat, został wydany w 1995 roku i nie osiągnął sukcesu, ten nadszedł wraz z premierą krążka Enema of the State. W 2005 roku jednak, w wyniku wewnętrznych konfliktów, zespół rozpadł się, a muzyk założył projekt poboczny, Angels & Airwaves. Blink-182 wznowił działalność w 2009 roku, jednak DeLonge opuścił skład sześć lat później. Funkcję wokalisty w blink-182 w latach 2015-2022 pełnił Matt Skiba, z którym to kapela wydała dwie płyty. Matt stracił swoją fuchę w 2022 roku na rzecz oryginalnego wokalisty.

Najlepsze punkowe albumy wszech czasów. Te krążki to legendy gatunku

Tom DeLonge śpiewa numery Matta Skiby!

Po powrocie Toma, zespół wydał świetnie przyjęty singiel Edging, który zapowiedział jego nowy album. Wydawnictwo ONE MORE TIME... osiągnęło bardzo duży sukces krytyczny i komercyjny, a kapela jeszcze przed jego wydaniem rzuciła się w wir koncertów. Fani od samego początku zastanawiali się, czy grupa sięgnie na pokazach po materiał z płyt California Nine, w nagraniach których udział brał Skiba. Dziś już wiemy, że tak! 

W czwartek 4 maja zespół oficjalnie rozpoczął trasę koncertową. Setlista występu w Minnesocie w Xcel Energy Center liczyła sobie imponujące 25 kawałków i znalazły się na niej dwa utwory, autorstwa Matta Skiby - Cynical Bored to Death z krążka California. Fani bardzo dobrze przyjęli wykonania Toma - sprawdź nagrania poniżej!