Dimebag Darrell

i

Autor: Wikimedia Commons - fot. April Ashford-Forsythe

ze świata rocka

To na tym koncercie tragicznie zginął Dimebag Darrell. Ktoś próbuje sprzedać oryginalny bilet za tysiące dolarów

2024-04-12 13:06

Dimebag Darrell, legendarny gitarzysta, założyciel zespołu Pantera, zginął w niezwykle tragicznych okolicznościach w 2004 roku w wieku zaledwie 38 lat. W tym roku od tych zdarzeń mija już 20 lat. Wygląda na to, że ktoś "wyczuł okazję" i postanowił sprzedać oryginalny bilet z niesławnego koncertu. W grę wchodzi kilka tysięcy dolarów.

Darrell Lance Abbott, znany dużo bardziej pod scenicznym pseudonimem Dimebag Darrell, zasłynął na świecie jako założyciel i gitarzysta jednej z najważniejszych heavy metalowych formacji lat 90. - Pantery. Jako syn muzyka country, na gitarze zaczął grać już jako 12-latek, a pierwszy album zespołu, Metal Magic, ukazał się, gdy miał on raptem 16 lat! Pantera działała w tym najbardziej klasycznym składzie: Dimebag Darrell, Vinnie Paul, Phil Anselmo i Rex Brown, do 2001 roku, kiedy to w wyniku wewnętrznych konfliktów doszło do rozpadu.

Po zakończeniu tego rozdziału w karierze, bracia Abbott założyli formację Damageplan, która wydała swój jedyny album, New Found Power, w 2004 roku. Niestety, więcej zespołowi nie było dane, a to ze względu na niezwykle tragiczne zdarzenie...

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

Zabójstwo Dimebaga Darrella

8 grudnia 2004 roku Damageplan mieli zagrać koncert w nocnym klubie Alrosa Villa w Columbus w stanie Ohio, niestety, na miejscu doszło do ogromnej tragedii. W pewnym momencie na scenę wtargnął 25-letni Nathan Gale, który otworzył ogień do występującego gitarzysty. Ten został kilkukrotnie postrzelony w głowę i zmarł na miejscu, śmierć ponieśli także Jeffrey "Mayhem" Thompson, szef ochrony zespołu, Erin Halk, pracownik klubu i fan  Nathan Bray, który wskoczył na scenę, aby pomóc Abbottowi i Thompsonowi, dwie osoby zostały ranne. Sprawca został zastrzelony przez jednego z policjantów, a motyw jego działania do dziś nie jest jasny.

Znajomi Gale'a twierdzili, że ten cierpiał na paranoję, w wyniku czego stracił również pracę. Miał on być fanem Dimebaga Darrella, jednak obwiniał go za rozpad Pantery, a później miał twierdzić, że ten ukradł teksty i muzykę, których autorem miał być tak naprawdę on.

Pamiątkowy bilet na sprzedaż

W tym roku mija dokładnie dwadzieścia lat od tych tragicznych wydarzeń. Wygląda na to, że ktoś postanowił wykorzystać okazję i zdecydował się uszczuplić swoją kolekcję z bardzo szczególnej pamiątki. Na eBayu znaleźć można wystawiony na sprzedaż, najprawdopodobniej oryginalny, bilet z tego niesławnego koncertu. Ten zapakowany jest w specjalne, plastikowe pudełko i opatrzony certyfikatem firmy PSA, która zajmuje się określaniem i przyznawaniem autentyczności różnych pamiątek.

Sprzedający chce za ten "biały kruk" naprawdę sporo, gdyż aż 15 tysięcy dolarów. Będziemy obserwować, czy bilet uda się sprzedać i ile ostatecznie wyniesie jego wartość.

Sprawdź poniżej nasz ranking najlepszych albumów Metalliki!

Listen on Spreaker.