To definitywny koniec Genesis? Phil Collins: nie mogę utrzymać pałek w rękach

i

Autor: screen: https://youtu.be/abuV6PzkWYE

To definitywny koniec Genesis? Phil Collins: nie mogę utrzymać pałek w rękach

2021-09-13 11:03

Zespół Genesis ma w planach wyruszyć w dość dużą trasę koncertową i jak się okazuje, może to być ostatnia szansa by zobaczyć zespół na żywo. Wynika to z faktu, że Phil Collins nie czuje się najlepiej fizycznie.

Genesis już jakiś czas temu zapowiedzieli sporą trasę koncertową, a niedługo ma wystartować część koncertów, które będą odbywać się w UK. Koncerty będą odbywać się z udziałem Phila Collinsa, Mike’a Rutheforda i Tony’ego Banksa i jak się okazuje, mogą być ostatnimi. Wszystko to przez pogarszający się stan zdrowia Collinsa.

EskaROCK Live! - koncert Happysad

Genesis zagra ostatni raz? Phil Collins mówi o swoim stanie zdrowia

W wywiadzie dla radia BBC, Phil Collins opowiedział o swoim stanie zdrowia, twierdząc, że jest coraz słabszy:

Mamy już swój wiek i trasa ta prawdopodobnie będzie pożegnaniem Genesis. Jeśli chodzi o mnie to nie wiem, czy chcę jeszcze kiedyś wyruszać w trasę. (...) Fizycznie trochę niedomagam, co jest frustrujące, bo chciałbym zagrać z synem. Nie mogę utrzymać pałeczek w rękach. 

Trasa ma wystartować w Dublinie, a jej koniec planowany jest w Londynie, w połowie października, będzie to pierwsza trasa z Collinsem od 2007 roku. Planowane były także koncerty w innych krajach, jednak nie wiadomo czy dojdą do skutku.

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu