Till Lindemann

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Jens Koch

muzyczne nowości

Till Lindemann wciąż w erze “Zunge”! Muzyk prezentuje kolejny singiel z albumu, a przy tym zaskakuje!

2024-05-03 11:05

Till Lindemann już cztery lata temu wydał pierwszy w pełni solowy singiel, na album przyszedł jednak czas dopiero w 2023 roku. Choć od premiery krążka "Zunge" mija już pół roku, to artysta najwyraźniej zdecydował się uczcić ten właśnie moment i zaprezentował kolejny oficjalny singiel z wydawnictwa - jednak w dość nieoczywistym wydaniu!

4 stycznia 2015 roku, czyli dokładnie w dniu swoich 52. urodzin, Till Lindemann ogłosił powołanie do życia nowego, pobocznego projektu - Lindemann. Ten tworzył w ramach duetu, którego częścią był również producent, autor tekstów, wokalista i gitarzysta Peter Tägtgren. Panowie w ramach swojej grupy wydali, przynajmniej na chwilę obecną, dwa albumy: Skills in Pills w roku powstania i w listopadzie 2019 roku F&M. 

Po tej premierze Till ponownie skupił się na Rammsteinie i brał udział w nagraniach materiału, który ostatecznie ujrzał światło dzienne w kwietniu 2022 roku. Płyta została zatytułowana Zeit i wskazywana była jako jedna z najlepszych metalowych z tego roku. W ramach promocji wydawnictwa formacja wyruszyła w trasę, która tak naprawdę trwa do dziś!

Till Lindemann - 6 najlepszych solowych numerów artysty / Eska ROCK

Till Lindemann wciąż jest "na językach"

Muzyk już w 2020 roku wydał pierwszy utwór, sygnowany jedynie własnym imieniem i nazwiskiem, a była to jego własna wersja Alle Tage ist kein Sonntag, do nagrania której wokalista zaprosił skrzypka Davida Garretta. Na debiutancki w pełni solowy album muzyk zdecydował się dopiero trzy lata później, kiedy to w listopadzie 2023 roku światło dzienne ujrzało wydawnictwo Zunge, z materiałem z którego Till wyruszył w solową trasę koncertową, która zawitała także do Polski.

Od premiery płyty mija właśnie równo sześć miesięcy - wygląda na to, że to właśnie z tej okazji Lindemann zdecydował się wydać kolejny promujący ją singiel. Tym razem wokalista postawił na kompozycję Übers Meer, jednak w zupełnie nowym wydaniu! Te różni się od oryginału, który był dość rockowy i ciężki, elektronicznym klimatem.

Co ciekawe, piosenka dostępna jest na platformach streamingowych na zupełnie nowym kanale "Till Lindemann Burak Yeter". Burak Yeter to turecki producent muzyczny, DJ i gitarzysta. Czy to zapowiedź większej współpracy między Panami? Najpewniej przekonamy się o tym niebawem!

Oto zespoły, które ceni Till Lindemann: