Till Lindemann

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Jens Koch

ze świata rocka

Till Lindemann rusza na podbój USA! Muzyk zrobi to pierwszy raz w solowej karierze

2024-04-24 10:49

Rammstein nie ma zamiaru robić sobie chwili wolnego, a i tak Till Lindemann znalazł moment na to, by wydać nowy solowy album i wyruszyć we własną trasę. Choć od wydania krążka "Zunge" minie za chwilę pół roku, to artysta nie zwalnia tempa i wciąż promuje projekt na festiwalach i serii występów - a teraz obrał sobie nowy cel!

Ubiegły rok Till Lindemann z pewnością zapamięta na długo. Chwilę po wystartowaniu nowej odnogi trasy koncertowej Rammsteina, wokalista został oskarżony o napastowanie jednej z fanek, a w ślad za tym wyznaniem do niemieckich mediów trafiać zaczęły kolejne. Seria występów nie została odwołana, sytuacja była jednak napięta tym bardziej, że działań promocyjnych wobec grupy zaniechała jej wytwórnia, a sprawą Tilla zajęła się berlińska prokuratura. To ona ostatecznie w sierpniu 2023 roku wydała komunikat, w którym poinformowała, że ze względu na brak wystarczających dowodów umarza postępowanie.

Niemal natychmiast po tym ogłoszeniu, Lindemann zapowiedział wydanie singla Zunge, a ten okazał się być zapowiedzią albumu pod tym samym tytułem, który ukazał się na początku listopada 2023 roku. Premierowy materiał Till prezentował też na solowej trasie, która krótko po premierze wydawnictwa dotarła także do Polski. Teraz artysta obrał sobie za cel kolejne miejsce na świecie!

Till Lindemann - 6 najlepszych solowych numerów artysty / Eska ROCK

Till Lindemann rusza na podbój USA!

Choć Rammstein ma za sobą już wiele występów w USA (niektóre nawet kończyły się aresztowaniami muzyków za obsceniczne zachowanie na scenie, szczególnie w trakcie pierwszy wizyt niemieckiej grupy w Stanach Zjednoczonych), to Till jako artysta solowy pełnej serii pokazów na tym kontynencie jeszcze nie zagrał.

Zmieni się to już jesienią tego roku! Lindemann ogłosił właśnie szczegóły swojej pierwszej w karierze solowej trasy koncertowej po USA! Na serię pokazów złoży się trzynaście koncertów, a pierwszy odbędzie się 17 września w San Antonio. Trasa zakończy się występem w słynnym Kia Forum w Los Angeles.

Przypominamy, że już za nieco ponad tydzień wystartuje europejska część nowej trasy koncertowej Rammsteina. Niestety, tym razem nasz kraj nie znalazł się na liście przystanków - grupa zagra jednak m.in. w Pradze, gdzie już 5 maja rozpocznie całą serię występów.

Sprawdź nasz wybór najlepszych solowych kompozycji Tilla Lindemanna: