The Zombies

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Alex Lake

The Zombies na koncercie w Polsce w 2024 roku! Gdzie i kiedy zagra legendarna formacja?

2024-03-04 15:18

Autorzy legendarnych singli “She’s Not There”, “Tell Her No” czy “Time of the Season”, brytyjska grupa The Zombies, wystąpią w czerwcu w Warszawie na jedynym koncercie w Polsce!

Ponad 60 lat na rynku muzycznym to nie lada wyczyn w kontekście historii zespołu. Nie zmieni tego fakt, że kariera The Zombies była dość rwana - w końcu tuż przed osiągnięciem największego komercyjnego sukcesu w 1968 roku z albumem “Odessey and Oracle” i pochodzącym z niego singlem “Time of the Season” grupa rozpadła się na ponad dwie dekady. Po chwilowych wznowieniach aktywności na pograniczu lat 80. i 90. oraz w 1997, panowie Blunestone i Argent wraz z rozpoczęciem nowego millenium wskrzesili The Zombies i ta przygoda trwa do dziś. 

Zasługi Brytyjczyków dla muzyki rozrywkowej są znaczące: wprowadzili do popowego brzmienia keybordowe riffy, chóralne harmonie oraz chrypliwe wokale i byli drugim po The Beatles zespołem z Wysp, który podbił amerykańskie listy przebojów. Nie umknęło to uwadze magazynu Rolling Stone, który umieścił “Odessey and Oracle” w pierwszej setce rankingu 500 Płyt Wszechczasów, oraz zarządowi fundacji Rock and Roll Hall of Fame, do którego grona The Zombies zostali wprowadzeni w 2019 roku. W czerwcu The Zombies wystąpią na jedynym koncercie w Polsce, podczas którego wykonają zarówno swoje największe, legendarne przeboje oraz nowe kompozycje z wydanej w zeszłym roku płyty “Different Game”. 

Najbardziej wyczekiwane koncerty rockowe 2024 w Polsce

The Zombies na jedynym koncercie w Polsce w 2024 roku [DATA, MIEJSCE, BILETY]

  • 20.06.2024
  • Warszawa, Progresja
  • BILETY: Przedsprzedaż biletów rozpocznie się w środę, 6 marca o godzinie 10:00.
Anja ORTHODOX nieortodoksyjne i bez trzymanki o… KAWAŁKI MOJEGO ŻYCIA