The Vaccines przedstawiają nowy singiel - tak brzmi Sometimes, I Swear!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Wrenne Evans The Vaccines przedstawiają nowy singiel - tak brzmi "Sometimes, I Swear"!

The Vaccines przedstawiają nowy singiel - tak brzmi "Sometimes, I Swear"!

2023-10-17 15:26

Zespół The Vaccines zaprezentował utwór „Sometimes, I Swear”, najnowszy singiel z nadchodzącego albumu „Pick-Up Full of Pink Carnations”, który ukaże się 12 stycznia.

Podobnie jak wiele innych piosenek, „Sometimes, I Swear” powstało, gdy Tim i ja siedzieliśmy na mojej sofie w Londynie” – mówi wokalista Justin Young. „Nie ma wielu miejsc na świecie, w których czuję się tak spokojnie, jak we własnym domu, ale nawet będąc tam, nieustannie kwestionuję swoje miejsce na świecie. Myślę, że wrodzona ludzka potrzeba bycia częścią czegoś – łączenia się ze sobą w społeczności – jest tym, co popycha nas do przodu i pomaga odnaleźć sens. To coś, z czym wielu z nas zmaga się na co dzień, ale mam nadzieję, że kiedy ludzie usłyszą tę piosenkę, poczują się mniej osamotnieni w tej walce.

Lenny Kravitz - największe przeboje gwiazdora współczesnego rocka!

Kolejna zapowiedź nowej płyty

„Sometimes, I Swear” to następca singla „Heartbreak Kid”, który Guitar World okrzyknął „wszystkim, czego można oczekiwać od piosenki The Vaccines: chwytliwym refrenem, chwytliwymi melodiami i świetnymi zagrywkami gitarowymi”.

Wyprodukowany przez Andrew Wellsa (Halsey, Phoebe Bridgers) album jest kwintesencją  gitarowego popu  inspirowanego latami 60. przefiltrowanego przez nową falę, czyli tego, co The Vaccines robią najlepiej. Tytuł albumu nawiązuje do tekstu utworu Dona McLeana „American Pie”, piosenki, która dla Younga trafnie opisuje „amerykański sen”. Po przeprowadzce do Los Angeles Young był zmuszony stawić czoła rozczarowaniu, które pojawia się, gdy oczekiwania, marzenia i rzeczywistość nie do końca się pokrywają. Choć „Pick-Up Full of Pink Carnations” to album o pogodzeniu się z tą stratą, jest też przepełniony wdzięcznością za ukochanych ludzi i miejsca.

Tuż po premierze nowego albumu The Vaccines wyruszą w trasę koncertową w ramach której, 23 stycznia, zagrają w warszawskim klubie Progresja.

O zespole

Zespół The Vaccines powstał w 2010 roku w zachodnim Londynie. Wydali pięć albumów, które trafiły do Top 5 listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii, w tym debiutancki album „What Did You Notice from the Vaccines?”, który uzyskał status Platynowej Płyty i był najlepiej sprzedającym się debiutanckim albumem w kraju w 2011 roku. Zespół wyrobił sobie markę występując na żywo na głównych scenach w Glastonbury, Lollapalooza i Coachella, a także koncertując z The Rolling Stones, Arctic Monkeys, Red Hot Chili Peppers i Muse. Zdobyli szerokie uznanie krytyków, a NME nazwało ich „zespołem wciąż w doskonałej formie, pełnym pomysłów, inwencji i – co najważniejsze – z talentem do pisania świetnych piosenek”.

The Vaccines tworzą: Justin Young (wokal, gitara), Árni Árnason (bas, wokal), Timothy Lanham (gitara, klawisze, wokal) i Yoann Intonti (perkusja). Album "Pick-Up Full of Pink Carnations" został nagrany w domowym studiu producenta Andrew Wellsa w Los Angeles, a miksem zajął się Dave Fridmann (Tame Impala, The Flaming Lips).