The Smashing Pumpkins żegnają się z gitarzystą. Jaki jest powód odejścia Jeffa Schroedera?

i

Autor: Materiały prasowe Zmiany w składzie The Smashing Pumpkins

The Smashing Pumpkins żegnają się z gitarzystą. Jaki jest powód odejścia Jeffa Schroedera?

2023-10-25 9:47

W zespole The Smashing Pumpkins od miesięcy naprawdę sporo się dzieje i nic nie wskazuje na to, by szybko miało się to zmienić, patrząc na przyszłoroczne plany koncertowe formacji. Tej jednak przychodzi zmierzyć się z pewną przeszkodą, jaką są zmiany w składzie. Odejście z grupy ogłosił właśnie gitarzysta Jeff Schroeder - jak jest powód?

W ubiegłym roku po dwóch latach przerwy z nowym wydawnictwem powrócił zespół The Smashing Pumpkins. Formacja zapowiedziała zupełnie wyjątkowy, monumentalny projekt, będący rock operą. Atum: A Rock Opera in Three Acts jest albumem koncepcyjnym, opowiadającym o o dalszych losach postaci znanej z płyt Mellon Collie and the Infinite Sadness i Machina/The Machines of God, odpowiednio "Zero" i "Glass". Na Atum jest ona już dużo starsza i nazywa się "Shiny". Wydawnictwo ukazywało się etapami między 2022 a 2023 rokiem, a jej ostatni akt ujrzał światło dzienne w kwietniu tego roku. Obecnie zespół jest w trakcie trasy i sporo koncertować będzie także w 2024 roku. Niestety, na scenie zabraknie jednego z kluczowych członków The Smashing Pumpkins...

Muzyka rockowa lat 90-tych - zagranica. Kultowe krążki z tego okresu

Gitarzysta opuszcza The Smashing Pumpkins!

We wtorek 24 października w social mediach zespołu pojawił się post z oświadczeniem, podpisanym przez Jeffa Schroedera, w którym informuje on, że zdecydował się opuścić grupę. Gitarzysta nie podał dokładnego powodu, napisał jednak, że jego decyzja wynika z tego, że "chce on zrobić nieco więcej miejsca w swoim życiu na podążanie inną ścieżką". Muzyk podziękował także kolegom z zespołu, którzy zamieścili własne oświadczenie, w którym to także dziękują Jeffowi za lata w The Smashing Pumpkins.

Jeff Schroeder w The Smashing Pumkins

Jeff Schroeder dołączył do The Smashing Pumpkins w 2007 roku w trakcie pracy nad doktoratem z literatury porównawczej na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. Otrzymał informację od przyjaciela o przeprowadzanym przesłuchaniu i zdecydował się na nie udać, a w efekcie udało się mu je wygrać. Pierwszy album formacji, nagrany z udziałem Jeffa to Oceania z 2012 roku, gitarzysta pracował także nad najnowszym Atum. Na chwilę obecną nie wiadomo, kto zastąpi Schroedera w składzie.