The Rolling Stones

i

Autor: Helmut Newton/materiały prasowe

The Rolling Stones z singlem-niespodzianką! Nowa edycja Tattoo You zachwyci kolekcjonerów

2021-08-19 15:02

The Rolling Stones powracają z jubileuszowym wydaniem klasycznego Tattoo You. Na zremasterowanym albumie pojawi się 9 niewydanych wcześniej utworów, w tym singiel zapowiadający wydawnictwo – Living In The Heart of Love. Co wiadomo o nowym wydawnictwie legendarnego zespołu?

The Rolling Stones - remaster albumu Tattoo You, który pierwotnie ukazał się 24 sierpnia 1981 roku, trafi do sklepów i serwisów cyfrowych 22 października 2021. Na wyczekiwanej przez fanów edycji nie zabraknie takich klasyków jak Hang Fire, Waiting On A Friend (z gościnnym udziałem mistrza saksofonu Sonny’ego Rollinsa) i oczywiście Start Me Up. W wydaniu deluxe do wydawnictwa dołączone zostaną także Lost & Found: Rarities oraz Still Life: Wembley Stadium 1982.

Lost & Found to 9 niewydanych wcześniej utworów z okresu Tattoo You, przygotowanych na nowo i z dodanymi wokalami czy gitarami. Pośród nich Living In The Heart of Love, które jest kwintesencją brzmienia The Rolling Stones. Na Lost & Found pojawia się także zabójcza wersja Shame, Shame, Shame, po raz pierwszy nagrana w 1963 przez jednego z bohaterów grupy, Jimmy’ego Reeda; cover soulowego klasyka Drift Away z repertuaru Dobiego Graya czy fascynująca, nasycona reggae wersja Start Me Up.

Still Life: Wembley Stadium 1982 to koncert, którego nie można przegapić. Występ odbył się w czerwcu ’82 w Londynie na słynnym stadionie, a zespół zagrał 26-utworowy set. Na otwarcie wybrzmiało Under My Thumb, a następnie można było usłyszeć ponadczasowe klasyki jak Let’s Spend The Night Together, Honky Tonk Women czy Brown Sugar. W setliście nie zabrakło coverów – Just My Imagination The Temptations, Twenty Flight rock Eddiego Cochrana, Going To A Go Go The Miracles oraz Chantilly Lace The Big Bopper. W setliście pojawiły się naturalnie utwory z Tattoo You: Start Me Up, Neighbours, Little T&A oraz Hang Fire.

Sonda
Jesteś fanem Rolling Stonesów?

The Rolling Stones - remaster albumu Tattoo You

Tattoo You (40th Anniversary Edition) to następca reedycji Goats Head Soup (1973), która trafiła do sprzedaży w 2020 i sprawiła, że album trafił ponownie na szczyt list sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Przypominamy, że podobnej sztuki dokonała reedycja Exile On Main St. (1972) wydana w 2010 roku. Tattoo You wyprodukowane zostało przez Glimmer Twins we współpracy z Chrisem Kimseyem i trafiło na szczyt list sprzedaży w Stanach (poczwórna platyna), Kanadzie, Australii i wielu krajach Europy, zdobywając szereg złotych oraz platynowych wyróżnień na całym świecie. Utwór Living In The Heart of Love jest już dostępny w serwisach streamingowych.

Co tam w środku gra? Black Sabbath - Sabotage