Diamenty rocka są wieczne. The Rolling Stones - recenzja albumu “Hackney Diamonds”

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Mark Seliger Recenzja albumu "Hackney Diamonds" zespołu The Rolling Stones

The Rolling Stones dokonał tego jako pierwszy zespół w historii!

2023-10-31 15:11

Minęły już dwa tygodnie od wyczekiwanej przez wielu premiery. Panowie z The Rolling Stones podzielili się ze światem swoich najnowszym albumem i według dość zgodnej opinii - nie zawiedli! Jak więc płyta "Hackney Diamonds" poradziła sobie pod względem komercyjnym? Jest wielki sukces i historyczne osiągnięcie!

Zespół The Rolling Stones ma już na koncie naprawdę imponującą liczbę albumów studyjnych. Grupa wydała do tej pory 24 płyty, patrząc na rynek brytyjski i i o dwie więcej na amerykańskim rynku. Już od wydania swojego debiutu, grupa cieszy się dużym sukcesem komercyjnym w swojej rodzimej Wielkiej Brytanii. Płyta, zatytułowana po prostu eponimem, dotarła na szczyt tamtejszej listy przebojów, otwierając przed zespołem drogę do kolejnych tego typu sukcesów. W Stanach Zjednoczonych Stonesi czekali na swój sukces nieco dłużej - pierwsza płyta zespołu, która dotarła na słynny Billboard 200 to Let It Bleed z 1969 roku, któremu udało się dotrzeć od razu do drugiej pozycji tego zestawienia. Kolejne wydawnictwa to kolejne osiągnięcia - warto zauważyć, że każda kolejna płyta grupy po Let It Bleed docierała do Top 5 w USA.

ZOBACZ TAKŻE: "Hackney Diamonds" - recenzja nowego albumu The Rolling Stones

The Rolling Stones - 5 ciekawostek o albumie “Goats Head Soup” | Jak dziś rockuje?

"Hackney Diamonds" z komercyjnym sukcesem!

Czy tym samym tropem podążył najnowszy, pierwszy od 18 lat album Stonesów z nowym materiałem? Chodzi oczywiście o wydany 20 października Hackney Diamonds, który spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem przez rynek. Już wstępne prognozy brytyjskiej listy przebojów wskazywały, że wydawnictwo jest na dobrej drodze, by zadebiutować na pierwszym miejscu zestawienia! Nic nie zapowiadało się na to, by cokolwiek było w stanie stanąć legendzie na drodze, gdyż Hackney Diamonds sprzedawał się lepiej niż reszta płyt, które weszły do Top 10 razem wziętych! 

Wiemy już, że formacji udało się odnieść sukces na wyspach! Hackney Diamonds zadebiutował na szczycie w UK i jest to już czternasty numer jeden Stonesów w Wielkiej Brytanii! Zespół dzielą już tylko dwa wydawnictwa od tego, by pobić rekord, należący obecnie do The Beatles. Grupie tej udało się zdobyć piętnaście numerów jeden w Wielkiej Brytanii!

Równie dobrze w UK poradził sobie najnowszy krążek blink-182! ONE MORE TIME... zadebiutował tuż za Hackney Diamonds, czyli na drugiej pozycji rankingu. Jest to najlepszy wynik kapeli od siedmiu lat, czyli od czasów płyty California, która dotarła na szczyt w Wielkiej Brytanii.

Lista przebojów w Stanach Zjednoczonych zdominowana przez rocka!

Nieco inaczej, ale równie wspaniale, sytuacja prezentuje się na amerykańskiej liście przebojów. Wiadomo już, że w tym przypadku to najnowszy krążek blink-182 zadebiutuje na szczycie Billboard 200! Jest to trzeci numer jeden tej formacji w Stanach, po Take Off Your Pants and Jacket California. Zadowoleni mogą być z siebie także weterani rock and rolla - nowa płyta Stonesów zadebiutuje w Stanach na trzeciej pozycji. Oznacza to, że album dotarł do miejsca wyższego o jedno oczko, niż Blue & Lonesome z 2016 roku i powtórzył pozycję A Bigger Bang z 2005 roku.

Oznacza to dla zespołu pewne niezwykle istotne, historyczne wręcz osiągnięcie! Okazuje się, że The Rolling Stones jest pierwszym zespołem w historii amerykańskiej listy przebojów, któremu udało się umieścić w jej Top 10 albumy w każdej kolejnej dekadzie, poczynając od lat 60., aż do obecnego okresu czasu!