The Libertines wypuścili nowy utwór - jak brzmi „Night of The Hunter”?

i

Autor: Materiały prasowe The Libertines wypuścili nowy utwór - jak brzmi „Night of The Hunter”?

The Libertines wypuścili nowy utwór - jak brzmi „Night of The Hunter”?

2023-12-06 14:14

Zespół szykuje na marzec album „All Quiet On The Eastern Esplanade”.

The Libertines z dumą prezentują swoją nową, wspaniałą piosenkę „Night of The Hunter”, która jest szekspirowską opowieścią o krwi i zemście. Utwór znajdzie się na zapowiadanym na marzec 2024 r. czwartym studyjnym albumie grupy zatytułowanym „All Quiet On The Eastern Esplanade”.

Najlepsze punkowe albumy wszech czasów. Te krążki to legendy gatunku

Tytuł zaczerpnęliśmy z reżyserskiego debiutu Charlesa Laughtona „Night of The Hunter” z Robertem Mitchumem w roli kaznodziei, który miał wytatuowane słowa „LOVE” i „HATE” na palcach u rąk. Piosenka opowiada o nieuniknionej konfrontacji z prawem. Ten facet nie do końca wie, dlaczego jego kumpel zginął, ale ma wrażenie, że sam był sobie winien. Wpakował się w niewłaściwe towarzystwo, ukradł coś, czego nie powinien kraść i został za to dźgnięty nożem. Teraz jest wściekły i zraniony. Musi się zemścić, to wszystko co mu zostało. Kiedy już dźgnie faceta, który wcześniej dźgnął jego kumpla, wie, że to już koniec. Zemścił się i wie, że idą po niego, ale nawet nie próbuje uciekać, bo dociera do niego, że musiałby robić to już zawsze – wyjaśnia Peter Doherty.

Zacząłem pisać riff, który finalnie brzmiał jak motyw z „Jeziora łabędziego”, na co wszyscy powiedzieli: „Tak!”. Potem dodaliśmy theremin, na którym zagrał Peter. Nastrojenie tego instrumentu zajęło nam prawie cały dzień, ale kiedy zagrał w końcu tę sekwencję, zabrzmiała pięknie. Perspektywa bycia wtrąconym do więzienia na dziesięć lat jest przerażająca... skazany umiera tysiąc razy – wspomina Carl Barat.

Teledysk, którego reżyserem jest Alex Brown (La Roux, James Blake), nakręcono w należącym do The Libertines hotelu The Albion Rooms w Cliftonville w pobliżu Margate. To kolejny po „Run Run Run” klip grupy skupiający się wokół Margate, w którym pojawiają się bohaterowie piosenek z albumu „All Quiet On The Eastern Esplanade” oraz z okładki wydawnictwa.

Nowy album The Libertines nadchodzi!

Szykowany na 8 marca album będzie pierwszym studyjnym krążkiem The Libertines od dziewięciu lat. Na „All Quiet On The Eastern Esplanade” znajdzie się 11 nowych piosenek The Libertines. Producentem krążka jest nominowany do Grammy Dimitri Tikovoï (The Horrors, Charli XCX, Becky Hill). Zespół nagrywał album w lutym i marcu tego roku we wspomnianym hotelu The Albion Rooms, a następnie przeniósł się do Normandii, by dokończyć materiał pod okiem Dana Grecha-Marguerata (Lana Del Rey, Liam Gallagher, Paul McCartney).

Wydawnictwo, które ukaże się nakładem EMI, można już zamówić w przedsprzedaży.

„All Quiet On The Eastern Esplanade” będzie na CD w dwóch wariantach – standardowym i deluxe, na 12-calowym winylu w limitowanych wersjach kolorystycznych, podwójnym winylu (wersja deluxe), na kasecie oraz w digitalu.

The Libertines tworzą Peter Doherty (wokal, gitara), Carl Barât (wokal, gitara), John Hassall (bas) oraz Gary Powel (perkusja). Zespół wydał dotychczas trzy albumy – „The Bracket” (2002), „The Libertines” (2004) oraz Anthems For Doomed Youth (2015).

Najbliższe trzy miesiące upłyną grupie na klubowej trasie, która wyprzedała się w zaledwie kilka minut. Rozpiska koncertów znajduje się na oficjalnej stronie internetowej zespołu.