Co się dzieje z Petem Doherty? Śmierć się zbliża

i

Autor: Kike Rincón. Pool/Associated Press/East News Zaskakujące słowa Pete'a Doherty

Co się dzieje z Petem Doherty? "Śmierć się zbliża"

2023-11-16 10:03

Raptem miesiąc temu swój wielki powrót zapowiedziała formacja The Libertines. Pierwszy album zespołu od dziewięciu lat ukaże się już w marcu 2024 roku, a zbliżająca się premiera stała się dla Pete'a Doherty okazją do udzielenia niezwykle szczerego wywiadu. Wokalista i gitarzysta opowiedział w nim wprost o swoich problemach zdrowotnych.

Choć zespół The Libertines został założony w 1997 roku, to ma na swoim koncie dopiero trzy albumy studyjne: Up The Bracket (2002), The Libertines (2004) i Anthems For Doomed Youth (2015). Już za chwilę, dokładnie 8 marca 2024 roku, światło dzienne ujrzy najnowszy, pierwszy od dziewięciu lat projekt grupy - płyta została zatytułowana All Quiet On The Eastern Esplanade, a promuje ją punkrockowy hymn Run, Run, Run. 

Najlepsze punkowe albumy wszech czasów. Te krążki to legendy gatunku

Pete Doherty szczerze o swoim zdrowiu

Zbliżająca się premiera stała się dla Pete'a Doherty - współzałożyciela, lidera, wokalisty i gitarzysty zespołu, okazją do udzielenia wywiadu Louisowi Theroux. Muzyk postawił na zupełną szczerość i opowiedział o swoim obecnym stanie zdrowia. 

Nie jest żadną tajemnica fakt, że Doherty przez lata zmagał się z bardzo silnym uzależnieniem od substancji odurzających i alkoholu, a o kolejnych skandalach z jego udziałem swego czasu szeroko rozpisywały się media na Wyspach. Muzyk twierdzi, że pozostaje czysty od grudnia 2019 roku, nie ukrywa, że lata zażywania używek odcisnęły ogromne piętno na jego formie i samopoczuciu. W pewnym momencie rozmowy Pete wstał, by się napić, zaczął przeraźliwie kasłać i złapał się za klatkę piersiową. Artysta powiedział w rozmowie, że wszyscy "patrzą na bardzo chorego człowieka", a lekarze nakazali mu wprowadzenie zmian, otwarcie grożąc mu poważnymi chorobami,  w tym cukrzycą i niechybną śmiercią. Doherty mówi, że zdecydował się wziąć w garść szczególnie ze względu na swoją córkę, gdyż chce być świadkiem tego, jak ta dorasta. Muzyk nie ukrywa, że zażywa leki, które blokują u niego działanie narkotyków, podzielił się także radami, jakie ma dla osób, które zmagają się z uzależnieniem.

Moje życie z narkotykami było takie chaotyczne… będziesz w więzieniu, rozpierdolisz swoje ciało i będziesz chudy, stracisz rodzinę i wszystko, co kochasz. Czy to naprawdę takie dobre? To wykracza poza ciekawość, to prawdziwy bałagan. Nadal przechodzą mnie ciarki, gdy o tym myślę. Ale mogę z tobą porozmawiać, zamiast uciekać i strzelać kolejne gole. Może za 10 lat będę mógł z dumą mówić o tym, że jestem czysty - mówi Pete Doherty w wywiadzie.