Wielki powrót The Libertines! Zespół zapowiedział nowy album!

i

Autor: Materiały prasowe Wielki powrót The Libertines

Wielki powrót The Libertines! Zespół zapowiedział nowy album!

2023-10-13 10:46

The Libertines z radością ogłaszają wydanie czwartego albumu studyjnego! „All Quiet On The Eastern Esplanade” ukaże się 8 marca 2024 roku. To pierwszy album zespołu od dziewięciu lat. Wydawnictwo zapowiada najnowszy singiel „Run Run Run”.

Dla fanów, którzy zamówią album w przedsprzedaży, The Libertines przygotowali specjalną niespodziankę – dostęp do zakupu biletów na ich dwa nadchodzące koncerty w mieszczącym 500 osób Lido w Margate. Po występach 9 i 10 grudnia zespół zorganizuje after party dla posiadaczy biletów VIP. Imprezy w Albion Rooms i Justines obejmą ich sety DJ-skie.

Najlepsze punkowe albumy wszech czasów. Te krążki to legendy gatunku

Nowy album nadchodzi!

Promocję „All Quiet On The Eastern Esplanade” otwiera punkrockowy hymn „Run, Run, Run”. Jak wyjaśnia Carl

Mówi o byciu w pułapce i próbie ucieczki od ponurego życia, trochę jak mężczyzna z „Listonosza” Bukowskiego. Najgorszą rzeczą dla The Libertines byłoby utknięcie w rutynie „Run, Run, Run” i ciągłe próby powrotu do naszej przeszłości.

Szczegóły płyty

Kwartet od niedawna mieszka we Francji, Danii i Margate. Ich więź jest jednak nierozerwalna. Efektem ich ostatniej współpracy jest najlepsza muzyka, jaką stworzyli w dotychczasowej karierze.

Album został nagrany w The Albion Rooms w Margate i zawiera jedenaście nowych piosenek autorstwa wszystkich czterech członków zespołu. Produkcją zajął się nominowany do Grammy producent Dimitri Tikovoï (The Horrors/Charli XCX/Becky Hill). Prace nad albumem zajęły tylko cztery tygodnie na przełomie lutego i marca, ukończono je natomiast w ciągu siedmiu dni w La Ferme de Gestein Studios w Normandii – z dodatkową produkcją i miksem autorstwa Dana Grech-Marguerata (Lana Del Rey, Liam Gallagher, Paul McCartney).

We wrześniu 2022 roku Peter Doherty i Carl Barât przenieśli się do Geejam w Port Antonio na Jamajce. Z dala od wszelkich rozrywek, w pełni poświęcili się pracy. W lutym pracowali już z Johnem i Garym w The Albion Rooms. Jak wspomina Peter: – Naprawdę zjednoczyliśmy się jako zespół. Był to rzadki moment pokoju i jedności, w którym uczestniczyli wszyscy członkowie.Carl zauważa, że do momentu, w którym dziś się znajdują, doprowadziła ich dotychczasowa podróż zespołuKwartet od niedawna mieszka we Francji, Danii i Margate. Ich więź jest jednak nierozerwalna. Efektem ich ostatniej współpracy jest najlepsza muzyka, jaką stworzyli w dotychczasowej karierze.

Album „All Quiet On The Eastern Esplanade” to ukłon w stronę adresu ich hotelu i uwielbienia do przełomowej antywojennej powieści Ericha Marii Remarque’a „Na zachodzie bez zmian”. Krążek ukaże się na płycie CD w standardowej i rozszerzonej wersji, na 12-calowym winylu w limitowanych wersjach kolorowych, na rozszerzonym podwójnym winylu oraz w wersji cyfrowej.

O zespole

W skład The Libertines wchodzą Peter Doherty (wokal/gitara), Carl Barât (wokal/gitara), John Hassall (bas) i Gary Powell (perkusja). Zespół wydał dotąd trzy uznane albumy: „Up The Bracket” (2002), „The Libertines” (2004) i „Anthems For Doomed Youth” (2015). 8 marca 2024 ich dyskografię uzupełni „All Quiet On The Eastern Esplanade”.