The Great White Lights z wizją klimatycznej apokalipsy

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Artur Walczewski The Great White Lights z wizją klimatycznej apokalipsy

The Great White Lights z wizją klimatycznej apokalipsy

2023-10-23 18:00

Wrocławska grupa The Great White Lights zapowiada swój nadchodzący album singlem o wymownym tytule — "The Last Day on Earth". Co się z nami stanie, jeśli nie zadbamy o miejsce, w którym żyjemy?

The Great White Lights powracają z kolejną porcją gitarowej energii, tym razem zaklętej w utworze The Last Day on Earth. Jak można się domyślić — artyści konsekwentnie snują swoją nihilistyczną narrację, tym razem dotykając lubianego przez popkulturę wątku końca świata. W obliczu katastrofy klimatycznej stoimy już teraz, ale czy zastanawialiście się, jak będzie wyglądał ten świat podczas naszego ostatniego dnia na ziemi?

Singiel The Last Day on Earth zarówno w warstwie tekstowej, jak i w towarzyszącym mu teledysku, opowiada o problemach, z którymi będziemy borykać się w przyszłości, jeśli nie zrobimy niczego w kwestii zmiany klimatu. Utwór rezonuje ze wcześniejszymi singlami The Great White Lights: Cruisin’ oraz Force of Habitat, w których wybrzmiewały echa pandemicznej izolacji, zagubienia własnego „ja” i utraty kontroli nad rzeczywistością.

Lenny Kravitz - największe przeboje gwiazdora współczesnego rocka!

Nowy album!

Artyści zapowiadają tym samym swój najnowszy album, zatytułowany Escapism, który ujrzy światło dzienne już 22 listopada. Tytuł wydawnictwa jest nieprzypadkowy, bowiem materiał porusza tematy ucieczki od problemów codzienności i otaczającej nas rzeczywistości społecznej w nierealny świat wyobrażeń.

O zespole

The Great White Lights — wrocławski zespół rockowy, tworzony przez: Jakuba Serafina (wokal, gitara), Aleksandra Sobeckiego (gitara, synth, wokal), Bartosza Nowackiego (perkusja) oraz Adama Rajczybę (gitara basowa, synth). Zadebiutowali w 2019 roku albumem o tytule The Great White Lights, za którego produkcję odpowiada były członek zespołu Acid Drinkers — Przemysław "Perla" Wejmann. Na płycie znalazły się zarówno niebanalne, eksperymentalne kompozycje czy stonerowe hymny, jak i progresywne headbangery z odrobiną elektronicznych romansów.

Zespół ma na swoim koncie występy u boku takich zespołów, jak New Model Army, Muchy, Hurt czy Sidney Polak, zaś singiel Come Again zasilił tracklistę składanki Programu IV Polskiego Radia — Będzie Głośno vol. 2. Aktualnie The Great White Lights przygotowują się do premiery drugiego albumu, którego tematyka krąży wokół ucieczki od problemów codzienności i otaczającej nas rzeczywistości w nierealny świat wyobrażeń. Płyta ujrzy światło dzienne jesienią 2023.