The Black Keys

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Larry Niehues

muzyczne nowości

The Black Keys nagrali po prostu fajną płytę. Oto "Ohio Players"

2024-04-10 13:55

The Black Keys wydali właśnie dwunasty album studyjny, "Ohio Players". Premierze towarzyszył teledysk do utworu "On The Game", który duet napisał wspólnie z Noelem Gallagherem. Klip idealnie podkreśla zabawny charakter płyty i stanowi powrót uwielbianego przez fanów Derricka Tuggle'a, doskonale znanego z teledysku do "Lonely Boy" z 2011 roku.

"Ohio Players" różni się od poprzednich wydawnictw duetu przywołując zupełnie nowe wpływy, przy jednoczesnym zachowaniu charakterystycznego, dobrze znanego brzmienia, z którego The Black Keys zasłynęli. Kładąc nacisk na współpracę, Dan Auerbach i Patrick Carney do pracy nad płytą zaprosili Becka, Noela Gallaghera, Dana "The Automator" Nakamurę, Grega Kurstina, Juicy J, Lil Noida i innych.

Najlepsze rockowe i metalowe albumy 2022 roku - zagranica

Bez względu na to, z kim pracujemy, nigdy nie czujemy, że rezygnujemy z tego, kim jesteśmy. Moim zdaniem to raczej dodawanie pewnych smaków. Po prostu rozszerzyliśmy tę paletę o ludzi, z którymi chcieliśmy pracować. Wspieraliśmy ich i ich pomysły, aby zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby muzyka rozkwitała. Ale kiedy przyszedł czas na ukończenie albumu, zostaliśmy tylko Pat i ja - mówi Auerbach.

Pomyśleliśmy, żeby zadzwonić do naszych przyjaciół, by pomogli nam tworzyć muzykę. [...] Ta płyta miała być po prostu dobrą zabawą. Czymś, czego większość zespołów po 20 latach kariery nie robi, czyli przystępną, luźną płytę, która jest po prostu fajna - mówi Carney.

O formacji

Założony w Akron w stanie Ohio w 2001 roku zespół The Black Keys tworzą wokalista/gitarzysta Dan Auerbach i perkusista Patrick Carney. W ubiegłym roku duet otrzymał dwie nominacje do nagrody Grammy za swój jedenasty album studyjny "Dropout Boogie". Duet uważany jest za jeden z najlepszych zespołów rock'n'rollowych na świecie. Szlifowali talent, grając w małych klubach, dochodząc sukcesywnie do wyprzedanych tras koncertowych. Dotychczas grupa wydała 11 studyjnych albumów: "The Big Come Up" (2002), "Thickfreakness" (2003), "Rubber Factory" (2004), "Magic Potion" (2006), "Attack & Release" (2008), "Brothers" (2010), "El Camino" (2011), "Turn Blue" (2014), "Let's Rock" (2019), "Delta Kream" (2021) i "Dropout Boogie" (2022). Zespół zdobył dotąd sześć nagród Grammy i BRIT oraz występował na festiwalach w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Meksyku, Australii i Europie.

Sprawdź nasz wybór najlepszych blues rockowych albumów wszech czasów!