The Beatles - unikatowe zdjęcia zespołu ujrzały światło dzienne!

i

Autor: AKPA Jak wyglądali muzycy przed debiutem?

ze świata rocka

The Beatles - unikatowe zdjęcia zespołu ujrzały światło dzienne! Tak wyglądali muzycy przed debiutem!

2024-04-09 12:51

The Beatles to jeden z najważniejszych zespołów na świecie, bez którego historia muzyki wyglądałaby zupełnie inaczej. Grupa, którą tworzyli Paul McCartney, John Lennon, George Harrison i Ringo Starr zadebiutowała ponad sześćdziesiąt lat temu, wydając swój pierwszy singiel. Co działo się w The Beatles przed oficjalnym debiutem? Jak wyglądali wtedy muzycy? Światło dzienne właśnie ujrzały unikatowe zdjęcia.

Uznaje się, że zespół The Beatles powstał w 1960 roku, kiedy to Paul McCartney, John Lennon, George Harrison, Stuart Sutcliffe i Peter Best zaczęli grać swoje pierwsze występy pod najbardziej znaną nazwą. Grupa na początku występowała w Hamburgu i udało się jej uzyskać popularność na terenie Wielkiej Brytanii. Jej skład unormował się w 1962 roku, kiedy to zespół opuścił Sutcliffe, Best został zastąpiony przez Ringo Starra, a menedżerem Beatlesów został Brian Epstein. W tym samym roku ukazał się oficjalny, debiutancki singiel zespołu, czyli Love Me Do, który trafił na pierwszy album, zatytułowany Please Please Me. Płyta okazała się ogromnym sukcesem, dotarła do pierwszego miejsca brytyjskiej listy przebojów i znacząco przyczyniła się do rozwoju tzw. beatlemani. 

The Beatles - 5 ciekawostek o “Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band” | Jak dziś rockuje?

Jak wyglądali Beatlesi przed oficjalnym debiutem?

Okres sprzed wielkiego debiutu Beatlesów nie jest tak dobrze znany i opisany, jak czasy, gdy grupa miała miano najpopularniejszej na świecie. Jakiś czas temu do sieci trafiły unikatowe, wcześniej nie udostępnione zdjęcia muzyków, które pokazują, jak Ci prezentowali się na samym początku kariery. Fotografia powstała w 1961 roku w Liverpoolu, w Cavern Club i przedstawia śpiewających Paula McCartneya i Johna Lennona, z Georgem Harrisonem na gitarze i częściowo zasłoniętym pierwszym perkusistą, Petem Bestem. Panowie są bardzo szczupli i występują w skórzanych spodniach i zwykłych t-shirtach. 

Nieco więcej na temat zdjęcia opowiedział historyk, autor książek o The Beatles, Mark Lewisohn. Badacz powiedział, że fotografia została zrobiona dokładnie w lipcu 1961 roku w porze lunchu lub wieczorem, kilka dni później w tym samym klubie zauważył ich Epstein. W okresie tym Panowie byli świeżo po intensywnym okresie koncertowania w Hamburgu. Trzy miesiące później Paul i John wyjechali do Paryża, skąd wrócili w kultowych fryzurach. Fotografie można zobaczyć poniżej i pod linkiem.

Sprawdź poniżej 8 najlepszych piosenek, napisanych przez Paula McCartneya dla The Beatles!