Corpsegrinder

i

Autor: Andrzej Wasilkiewicz/REPORTER

ze świata rocka

Ten facet śpiewa najbardziej makabryczne teksty w metalu - wolnych chwilach pomaga dzieciom

2024-05-09 11:55

Jest taki zespół, który w latach 90-tych pokazywano, gdy ktoś chciał wyznaczyć górną granicę ciężaru w muzyce. Ich teksty to obrazy przemocy, brutalności, namalowane z detalami historie, przy których podcasty true crime mogły by co najwyżej lecieć na napisach w telewizji śniadaniowej, zaraz po części kulinarnej. Tymczasem ich wokalista właśnie pokazał jak można doskonale wykorzystać nawet tak „złą” sławę.

Cannibal Corpse to grupa, której znawcom death metalu przedstawiać nie trzeba, a tym, którzy nie lubią aż tak agresywnej muzyki, lepiej nie pokazywać. Szkoda ich zdrowia. Kawałki takie jak „Hammer smashed face” czy „Butchered at birth” wraz z cenzurowanymi w wielu krajach okładkami albumów przeszły do historii jako przykłady największej ekstremy.

W przeciwieństwie do takich klasyków jak Napalm Death czy Brutal Truth grupa z Nowego Jorku nie zajmuje się jednak piętnowaniem zła i okrucieństwa świata. Ich makabryczna otoczka jest, jak sami przekonują, czymś takim w muzyce jak horrory w filmie: po prostu mroczną opowieścią, turpistyczną rozrywką. O grupie zrobiło się głośno już w 1994, gdy pojawili się jako żart w filmie „Ace Ventura: Psi Detektyw”. Jim Carey zresztą chętnie z nich żartował, choć jednocześnie bardzo doceniał.

Człowiek Z Metalu - perkusista o początkach zespołu Popiór

Obecny wokalista Cannibali, George „Corpsegrinder” Fisher znany jest w internecie także ze swojej miłości do gier komputerowych, a szczególnie „World of Warcraft”. Ma nawet na ramieniu wytatuowany symbol Hordy, czyli jednej z głównych sił w świecie tej wieloosobowej gry fantasy. Tym razem ujął społeczność metalową postem na Instagramie, gdzie z rodziną oddał 7 toreb wypełnionych pluszakami dla szpitala dziecięcego na Florydzie. W tekście pod zdjęciem dodał, że choć dostał od nich certyfikat z podziękowaniami, to tak naprawdę to właśnie personelowi tej placówki należy się kilka takich. Oto przykład jak gwiazda „złej” muzyki może promować coś dobrego.

Listen on Spreaker.

Oto najlepsze kapele znad Wisły grające ten gatunek: