Totentanz

i

Autor: Mateusz Baka / Archiwum Totentanz

Kultura

Tarnowscy muzycy ruszają na podbój Skandynawii. Totentanz gwiazdą Wataha Festival 2023

2023-07-13 14:08

Totentanz, jeden z najważniejszych rockowych zespołów na polskiej scenie muzycznej, który obchodzi w tym roku 18. urodziny, wyrusza na podbój Skandynawii. Po wyjątkowym koncercie w Klubie Gwiazda w Tarnowie przyszedł czas na trasę plenerową. Takim wydarzeniem będzie Wataha Festival 2023 w Åmli w ośrodku Pan Garden w Norwegii. Tam tarnowscy muzycy wystąpią już w pierwszym tygodniu sierpnia. Wcześniej jednak zagrają dla lokalnej publiczności.

Totentanz zagra na Wataha Festiwal 2023 w Norwegii

Już niebawem Totentanz zagra swój pierwszy zagraniczny koncert. Tarnowscy muzycy wystąpią podczas Wataha Festival 2023, który odbędzie się w dniach od 4 do 6 sierpnia w Åmli w ośrodku Pan Garden w Norwegii. Wydarzenie będzie nową odsłoną festiwalu Wataha Fest, dla którego sceną przez pięć edycji było Bjørkeskogen. Podczas norweskiego występu Totentanz z pewnością nie zabraknie największych przebojów zespołu z wydanych dotychczas albumów, a także najnowszego singla „Na przekór”, który miał premierę w ubiegłym roku i został doskonale przyjęty zarówno przez fanów w sieci, jak i na koncertach.

Totentanz jest jednym z najbardziej charyzmatycznych zespołów na polskiej scenie muzycznej. Grupa zadebiutowała w 2007 roku krążkiem „Nieból”, na którym znajdowały się takie kompozycje, jak: „Poza wszystkim”, „Oceany gwiazd”, „Czas ognia” czy „Eutanazja”. Płytą zachwycili się zarówno dziennikarze muzyczni, jak i fani ciężkich brzmień. Antyradio okrzyknęło „Nieból” Płytą Rocku 2007, a Metal Hammer, czasopismo zajmujące się muzyką metalową, Debiutem Roku. Wydany w 2008 roku „Zimny dom” umocnił pozycję tarnowskich muzyków, a o ogólnopolskim sukcesie świadczyła nominacja do Fryderyka, najważniejszej nagrody muzycznej w Polsce. Trzy lata później ukazał się album „Inni”, a w 2014 roku „Człowiek”, który zamyka dyskografię zespołu.

Na nowy numer Totentanz fani musieli czekać do 2022 roku. Wówczas grupa wydała singiel „Na przekór”, będący powrotem do najmocniejszych czasów. Tarnowianie wrócili również do regularnych koncertów, które przyciągają rzesze ich zwolenników. Po przebojowym występie w Klubie Gwiazda w Tarnowie przyszedł czas na wyjazd do Norwegii na Wataha Festival 2023, na których będą dzielić scenę z takimi wykonawcami, jak: Dr Misio, Majestic czy Horda.

Jednakże zanim muzycy Totentanz wyruszą do Skandynawii, zagrają również dla lokalnej publiczności. Już 30 lipca będzie można posłuchać ich w podtarnowskim Borzęcinie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Jak dobrze pamiętasz pamiętasz polskie przeboje rockowe? Quiz z kultowymi piosenkami

Pytanie 1 z 12
Dokończ fragment hitu „Autobiografia” Perfectu. „Miałem dziesięć lat...”

Złoty meleks robi furorę w Tarnowie i regionie. Jak i kiedy można się nim przejechać? [GALERIA]

System of a Down - 5 ciekawostek o debiutanckiej płycie zespołu | Jak dziś rockuje?
Źródło: Tarnowscy muzycy ruszają na podbój Skandynawii. Totentanz gwiazdą Wataha Festival 2023