Tarja Turunen i Marko Hietala

i

Autor: Materiały prasowe

koncerty 2025

Tarja Turunen i Marko Hietala na 3 wspólnych koncertach w Polsce w 2025 roku!

2024-06-20 12:11

Tarja Turunen i Marko Hietala na 3 wspólnych koncertach w Polsce! Znani ze swojej działalności w Nightwish artyści wystąpią wiosną w trzech miastach wiosną przyszłego roku.

Najjaśniejsza gwiazda symfonicznego rocka, Tarja Turunen, jest najbardziej znanym głosem w świecie muzyki rodem z Finlandii. Współzałożycielka formacji Nightwish swoim sopranem oczarowała cały świat, a połączenie go z metalem na przełomie wieków zaowocowało powstaniem nowego gatunku, który zainspirował wiele zespołów. W 2006 roku Tarja rozpoczęła karierę solową i tej ścieżki trzyma się do dziś. Przez blisko już 20 lat wydała łącznie 9 solowych albumów, na których artystka obrała zarówno klasyczny, jak i rockowy kierunek. 

Marko Hietala w Nightwish spędził 2 dekady, a z zespołem rozstał się w 2021 roku. W tym czasie basista i wokalista był ciągle (z małą przerwą) ważną częścią składu Tarot, współpracował dodatkowo m.in. z Delain czy Amorphis, aż w końcu postanowił skupić się na karierze solowej. Efekt? Krążek “Pyre of Black Heart”, którego fińska wersja ukazała się w 2019 roku, a anglojęzyczna rok później. Marko kontynuuje swoją podróż, a najlepszym tego dowodem jest nagrany wspólnie z Tarją utwór “Left on Mars”, który światło dzienne ujrzał w połowie marca. Usłyszymy go na pewno na koncertach w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu, tak jak wspólnie wykonane przez duet kawałki z repertuaru Nightwish! 

Duff McKagan - o koncercie w Polsce, ostatniej płycie i radach związkowych

Tarja Turunen i Marko Hietala zagrają w Polsce w 2025 roku [DATY, MIASTA, BILETY]

  • 1.03.2025 / Warszawa, Progresja
  • 2.03.2025 / Kraków, Kwadrat
  • 3.03.2025 / Wrocław, A2

Drzwi 18:30, start 19:00

BILETY: Przedsprzedaż biletów rozpocznie się w piątek, 21 czerwca o godzinie 12:00.

Oto najlepsze albumy w dyskografii Rammsteina: