Taneczny remix utworu Disturbed podbija amerykańską listę przebojów. Co na to David Draiman?

i

Autor: mat. prasowe

Wiadomości

Taneczny remix utworu Disturbed podbija amerykańską listę przebojów. Co na to David Draiman?

Formacja Disturbed na tanecznej liście przebojów amerykańskiego Billboardu? Brzmi nierealnie, a jednak okazało się prawdą. Wszystkiemu winny remix utworu "The Sound of Silence", który cieszy się dość dużą popularnością wśród słuchaczy.

Taneczny remix utworu Disturbed podbija listę przebojów

Disturbed to dość popularny amerykański zespół, który jest znany z takich utworów, jak m.in. "Down With the Sickness", "Inside the Fire" czy "The Sound of Silence" (cover z repertuaru duetu Simon & Garfunkel). To właśnie ostatnia z wymienionych kompozycji sprawiła, że o grupie zrobiło się jeszcze głośniej, a o nazwie Disturbed usłyszały także osoby, które na co dzień nie słuchają cięższych brzmień. "The Sound..." w wersji Davida Draimana i spółki znalazło się na albumie "Immortalized" z 2015 roku. Teraz utwór powrócił. Ale w zmienionej wersji. 

Nu metalowe kapele wszech czasów / Eska ROCK

Chodzi o remix, za który odpowiada australijski DJ oraz producent Cyril Riley. Jego wersja stała się dość popularna. Wystarczy wspomnieć, że w serwisie streamingowym Spotify w ciągu niecałych dwóch miesięcy całość odtworzono ponad 20 mln razy. 

Dzięki temu, formacja Disturbed wylądowała – uwaga! – na amerykańskiej liście przebojów Billboardu w kategorii: "Hot Dance/Electronic Songs". Wspomniany remix uzyskał 34. miejsce, jak podaje magazyn "Forbes". 

A tak brzmi całość:

Na tę wiadomość, w mediach społecznościowych, zareagował sam wokalista Disturbed David Draiman. Skomentował to w krótki sposób: "Jasna cholera". 

Oto najciekawsze premiery płytowe w kwietniu 2024:

Listen on Spreaker.