Tame Impala prezentuje „Wings of Time”

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Neil Krug Nowy singiel Tamale Impala

Tame Impala prezentuje „Wings of Time”

2023-03-10 15:01

Australijski zespół Tame Impala prezentuje „Wings of Time”, piosenkę napisaną specjalnie na ścieżkę dźwiękową do „Dungeons & Dragons: Złodziejski honor”. Film w reżyserii Jonathana Goldsteina i Johna Francisa Daleya wejdzie do polskich kin 14 kwietnia.

Poproszono nas o stworzenie piosenki do soundtracku „D&D” – to była jedna z tych okazji, których nie można przegapić; okazja, aby oddać się mojej wieloletniej miłości do fantastycznego progresywnego rocka – mówi Kevin Parker. – Zwerbowałem mojego przyjaciela Nicholasa Allbrooka, bo wiem, że zna się na rzeczy. Wynajęliśmy hiszpańską willę, która przypominała zamek i spędziliśmy w niej dwie noce podczas trasy koncertowej w ramach występu na Primavera Sound. Już sama lokalizacja wprawiła nas w dobry nastrój. Pracowaliśmy nad tą piosenką do późna, wpadając na szalone pomysły i pisząc tekst.

W zeszłym roku Kevin Parker pojawił się na ścieżkach dźwiękowych dwóch innych ważnych produkcji. Dołączył do legendarnej Diany Ross w piosence „Turn Up The Sunshine”, która znalazła się na ścieżce dźwiękowej animacji „Minionki: Wejście Gru”, a także stworzył nową wersję „Edge Of Reality” do nominowanego do Oscara filmu Baza Luhrmana, „Elvis”.

Kevin Parker jest jednym z najbardziej wpływowych artystów dekady. Grupa Tame Impala zdobyła rzesze fanów za sprawą spektakularnych występów. Zespół występował na największych festiwalach i wydał cztery długogrające płyty: „InnerSpeaker”, „Lonerism”, „Currents” oraz „The Slow Rush”. Jako autor piosenek i producent, Parker współpracował z takimi gwiazdami jak The Weeknd, SZA, Lady Gaga, Travis Scott, Gorillaz, Mark Ronson, Kali Uchis, 070 Shake, Miguel czy A$AP Rocky.

Czy Miley Cyrus ma rockową duszę Dobrze Rockuje #6