Muse i SOAD

i

Autor: YouTube/screen z wideo, Martin Meissner/Associated Press/East News

Wiadomości

Tak brzmiałby słynny utwór w Muse w wykonaniu System of a Down. Matt Bellamy jest zachwycony

Wyobraźmy sobie, że jeden z najbardziej popularnych utworów w dorobku formacji Muse tworzy... System of a Down. Brzmi ciekawie, czyż nie? Nie musimy sobie jednak tego wyobrażać. Wystarczy obejrzeć wideo w serwisie YouTube. Na tę przeróbkę zareagował nawet sam Matt Bellamy.

Tak brzmiałby słynny utwór w Muse w wykonaniu SOAD

W marcu tego roku w serwisie YouTube pojawiła się niecodzienna wersja utworu "Knights of Cydonia" grupy Muse. Kompozycja pochodząca z albumu "Black Holes and Revelations" (2006) została bowiem przekształcona w taki sposób, aby brzmiała, jakby wykonywał ją System of a Down

Najlepsze zagraniczne albumy 2023 roku - rock, metal i alternatywa

Za przeróbkę odpowiada Andre Antunes, który jest znany z przekształcania piosenek w metalowe covery. Jego kanał na YouTubie obserwuje obecnie ponad 880 tys. osób. 

Poniżej możecie posłuchać, jak słynny utwór Muse brzmiałby w wykonaniu System of a Down:

Całość, do tej pory, obejrzano ponad 200 tys. razy, a pod filmikiem pojawiło się mnóstwo pozytywnych komentarzy ze strony użytkowników. Co ciekawe: w mediach społecznościowych na nową wersję kompozycji "Knights of Cydonia" zareagował sam Matt Bellamy, lider Muse. 

Wspomnianą przeróbkę skomentował w dość krótki, acz wymowny sposób: "Złoto". 

Nie tak dawno, viralem stała się też przeróbka innego utworu Muse, a mianowicie "Starlight" z głosem Homera Simpsona z serialu "The Simpsons". A to wszystko, dzięki sztucznej inteligencji. 

5 ciekawostek o debiutanckim albumie System of a Down: