T.Love - płyta “Hau! Hau!” zostanie wydana na winylu! Kiedy premiera albumu?

2022-07-22 8:34

16 września ukaże się winylowa wersja albumu T.Love „Hau! Hau!”. Album zostanie wydany na 180 gramowym krążku z nową wewnętrzną oprawą graficzną autorstwa Krzysztofa Grabowskieg

Hau! Hau! to najnowszy i zarazem najbardziej wyszczekany album w dyskografii T.LOVE! Wyszczekany w podwójnym znaczeniu. Szacowny 40-latek szczeka więc głośno, konkretnie i na temat, zwłaszcza, że ma się czym chwalić bo na jubileuszowym torcie ma aż dwie wisienki! W 2022 roku przypada również 30-tka albumu King, nagranego w kultowym składzie z Jankiem Benedekiem, kompozytorem wszystkich utworów z tego najlepszego, rockowego - zdaniem dziennikarzy muzycznych – krążka lat 90. Lider Muniek Staszczyk po prostu nie mógł nie reaktywować (po 6 latach zawieszenia) tej ferajny indywidualności. I tak w historycznym składzie: Muniek Staszczyk (wokale, teksty), Janek Benedek (gitary, kompozycje, produkcja muzyczna), Jacek Perkowski (gitary), Paweł Nazimek (bas) i Sidney Polak (perkusja). Gościnnie na płycie pojawili się Kasia Sienkiewicz z Kwiatu Jabłoni, Sokół, oraz Andrzej Smolik.

Muniek o nowej płycie T.Love : „No jara mnie to strasznie!”

“Hau! Hau!” - soundtrack naszych czasów

Nowy materiał jest strzałem za 10 punktów! Z dziesięcioma impresjami Muńka powstałymi do kompozycji Janka, ze społeczno-politycznym drugim dnem ale przede wszystkim z pro-ludzkim przesłaniem, w otwierającym album utworem Ja Ciebie kocham! Brzmi znajomo, prawda? Fani bandu od razu załapią. Bo Muniek & T.LOVE się nie zmieniają, jedynie poddają muzycznemu, nieco nowocześniejszemu podrasowaniu, co wychodzi im tylko podwójnie na dobre – wierni fani mają co lubią, nowi coś znanego we współczesnym wydaniu. Nic dziwnego, że na koncerty grupy przychodzą już nie dwa a trzy pokolenia miłośników T.LOVE! A trasa „Hau, hau” startuje już w maju! Janek Benedek podsumowuje muzycznie ten krążek jako „soundtrack naszych czasów, w rytmie miejsko-rockowej motoryki, z ciekawostkami w rodzaju mandoliny, saxofonu czy harmonijki ustnej, nie unikający także modernistycznej elektroniki”.

Płyta “Hau! Hau!” zostanie wydana na winylu!

Teraz okazuje się, że album zostanie też wydany na winylu! Wydawnictwo trafi do sprzedaży 16 września, ale już ruszyła jego przedsprzedaż. Album zostanie wydany na 180 gramowym krążku z nową wewnętrzną oprawą graficzną autorstwa Krzysztofa Grabowskiego.