Shawn Clown Crahan - syn muzyka twierdzi, że gra na perkusji lepiej od niego!

i

Autor: Screen z Instagrama/vended_official - fot. D. Randall Blythe Czy zespół Vended podbije rynek?

wypowiedzi muzyków

Syn Shawna "Clowna" Crahana twierdzi, że gra na perkusji lepiej od niego!

2024-05-06 8:54

Vended to początkujący zespół metalowy, o którym głośno jest także dlatego, że w jego skład wchodzą synowie muzyków grupy Slipknot - Griffin Taylor i Simon Crahan. Choć formacja dopiero rozpoczęła podbój rynku muzycznego, to trzeba jej przyznać, że nie grzeszy skromnością. Członkowie kapeli mają ogromne ambicje i zamierzają prześcignąć swoich ojców!

Vended to założony w 2018 roku zespół metalowy. Grupa ma na koncie debiutancką EP-kę, zatytułowaną What Is It/Kill It, która ukazała się w 2021 roku. O kapeli zrobiło się głośno niemal natychmiast, a duży udział miał w tym fakt, że dwóch na pięciu członków to... synowie muzyków legendarnego zespołu Slipknot! Griffin Taylor, oczywiście syn Coreya, pełni funkcje wokalisty, a Simon Crahan to potomek perkusisty grupy, który w Vended też siada za bębnami. Wielu dość sceptycznie patrzy na działalność zespołu wskazując, że miał on dużo łatwiejszy start od innych grup (występuje jako support na trasie Slipknota). Inni jednak twierdzą, że fakt bycia synami uznanych w środowisku metalowych muzyków sprawia, że muszą się oni starać nieco bardziej niż inne kapele, by udowodnić, że nie jadą jedynie na nazwiskach.

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?

Simon Crahan: "Vended będzie największym zespołem na świecie"

Perkusista zespołu jakiś czas temu udzielił wywiadu dla "Metal Hammer". Simon opowiedział o skrajnych reakcjach, z jakimi spotykają się ze strony odbiorców, poruszył też temat pracy nad debiutancką EP-ką. Po wypowiedziach młodego Crahana widać, że ma on ogromne ambicje: stwierdził, że już dziś gra on na perkusji lepiej od swojego ojca, a Griffin na pewno w przyszłości prześcignie Coreya. 

Osobiście nie mam problemu z ludźmi, którzy porównują nas do Slipknota. To znaczy, spójrz na naszych ojców, my też będziemy w tym miejscu. Faktem jest, że gram na perkusji lepiej niż mój ojciec, a kiedy ludzie mówią, że Griffin brzmi jak jego tata, no cóż, to oczywiste. Szczerze myślę, że w przyszłości będzie lepszy od swojego ojca - mówi Simon Crahan.

Sprawdź ciekawostki o albumie "Iowa":