Syn Scotta Weilanda wydał utwór z wokalem swojego ojca! Szantażowano mnie

i

Autor: Screen z YouTube/ NOAH WEILAND Noah Weiland wydał zaskakujący numer

muzyczne wiadomości

Syn Scotta Weilanda ma problemy z menedżmentem muzyka! Grożą mu usunięciem piosenki

2024-04-29 9:17

Noah Weiland, czyli syn Scotta Weilanda, nieodżałowanego wokalisty Stone Temple Pilots i Velvet Revolver, już od dawna próbuje swoich sił w świecie muzyki. Chłopak już od jakiegoś czasu wydaje nowe single, które mają zapowiadać jego najnowsze wydawnictwo, a ta najnowsza premiera zwraca szczególną uwagę - również menedżmentu Weilanda...

Noah Weiland to kolejne nazwisko, jakie można przywołać, gdy chcemy wskazać dziecko, które podążyło śladem swojego znanego rodzica. Chłopak jest synem Scotta Weilanda - wokalisty, znanego z działalności w takich zespołach, jak Stone Temple Pilots czy Velvet Revolver. Muzyk zmarł 3 grudnia 2015 roku w wieku zaledwie 48 lat w wyniku przypadkowego przedawkowania środków odurzających.

Noah już jako nastolatek zaczął swoją przygodę ze światem muzyki, początkowo działając jako wokalista w kapeli Suspect208, której członkami byli także London Hudson i Tye Trujillo, czyli synowie Slasha i Roberta Trujillo. Zespół rozpadł się, m.in. ze względu na problemy młodego Weilanda z używkami. Noah zapewnia jednak, że obecnie pozostaje czysty i skupia się na rozwijaniu kariery solowej, w ramach której wydał już kilka singli. Teraz ukazał się kolejny i wzbudził on szczególną uwagę mediów.

Grunge’owe kapele wszech czasów / Eska ROCK

Noah Weiland wydał utwór z wokalem nieżyjącego ojca

Weiland zaprezentował światu utwór Time Will Tell, w którym, ku zaskoczeniu wielu, słychać także wokal jego nieżyjącego ojca! Wynika to z faktu, że kompozycja została nagrana na potrzeby solowej kariery Scotta jeszcze za jego życia, nie ujrzała jednak światła dziennego. Noah, dość nietypowo wyjaśnia, że do wydania piosenki został niejako zmuszony!

Chłopak napisał w swoich social mediach, że zaczął być szantażowany przez osobę, która twierdzi, że jest w posiadaniu bardzo wczesnej wersji Time Will Tell i zagroziła, że wypuści ją do obiegu publicznego, jeśli ten nie zapłaci mu określonej kwoty, która z czasem zaczęła robić się coraz większa. W wywiadzie dla "Rolling Stone" Noah wyjaśnił, że wersja utworu, którą on wydał, została wyprodukowana przez jego przyjaciela Spencera Carra Reeda. Młody Weiland zaznacza, że z tego co wie, nie ma osoby, która zajmowałaby się archiwum po jego ojcu, stąd jego decyzja o nagraniu na nowo, jednak z pozostawieniem wokalu Scotta, Time Will Tell i podzielenie się utworem ze światem.

Problemy z menedżmentem

Premiera okazała się sukcesem, a Time Will Tell cieszy się sporą popularnością w sieci. Nic dziwnego, że cała sytuacja zwróciła szczególną uwagę, jak się okazuje jednak istniejącego, menedżmentu nieżyjącego muzyka. Sam Noah napisał za pośrednictwem sowich social mediów, że przedstawiciele jego ojca skontaktowali się z nim, nie kryjąc pretensji z powodu tego, że wydał piosenkę bez ich wiedzy i zgody i dodał, że obecnie menedżment grozi mu usunięciem Time Will Tell z sieci. Młody Weiland zaznacza, że tego typu postępowanie nie robi na nim wrażenia, a jeśli utwór jego nieżyjącego taty będzie cieszył się dużym zainteresowaniem, wyda kolejne nieznane kompozycje jego autorstwa.

Sprawdź ciekawostki o albumie "In Utero" Nirvany:

Listen on Spreaker.