Syn Scotta Weilanda ma konkretną misję: Zniszczyć tych wszystkich raperów, fałszywych pop punkowców

i

Autor: Screen z Instagrama/1noahweiland Noah Weiland z nowym singlem

ze świata rocka

Syn Scotta Weilanda ma konkretną misję: "Zniszczyć tych wszystkich raperów, fałszywych pop punkowców"

2024-03-06 11:26

Noah Weiland - syn nieodżałowanego Scotta Weilanda, na dobre startuje z solową karierą! Młody muzyk właśnie zaprezentował kolejny singiel, który został zauważony i doceniony przez branżowe media. Przy tej okazji Noah postanowił uderzyć w osoby pokroju Machine Gun Kelly, czyli raperów, którzy w pewnym momencie zmienili muzyczny kurs na pop punkowy.

Dzieci idą w ślady swoich rodziców i nie ma w tym nic zadziwiającego. Już jako nastolatek, muzyką postanowił zająć się Noah Weiland. Syn zmarłego w 2015 roku frontmana Stone Temple Pilots i Velvet Revolver, Scotta Weilanda już w 2020 roku, wraz z synami Slasha i Roberta Trujillo, czyli Londonem Hudsonem i Tye Trujillo, założył zespół Suspect208. Ten jednak dość szybko zakończył działalność, a pogłoski głosiły, że to ze względu na pogłębiające się problemy Noah z używkami.

Pod koniec 2023 roku młody Weiland postanowił wrócić na rynek i skupić się na działalności solowej. W wywiadzie dla "Rolling Stone" z początku tego roku, promującym wtedy singiel Yesterday, chłopak przyznał, że rzeczywiście walczył w pewnym momencie z uzależnieniem, to już jednak przeszłość, a on sam zamierza skupić się na robieniu muzyki.

Grunge’owe kapele wszech czasów / Eska ROCK

Noah Weiland z nowym singlem i uderzeniem w rapero-punkowców!

Jak obiecał, tak robi i kilka dni temu premierę miał kolejny numer Noah, zatytułowany ooh ooh ooh. Ogłaszając wydanie singla na swoich kontach w social mediach, młody muzyk uderzył w konkretną grupę artystów, a mianowicie raperów, którzy w pewnym momencie kariery zdecydowali się sięgnąć po bardziej gitarowe brzmienia, szczególnie mocno czerpiące z tradycji pop punku. Jedną z takich osób jest chociażby Machine Gun Kelly, a jego śladem z czasem poszedł np. Lil Yachty. Noah zapewnia, że swoją muzyką "zniszczy" takich wykonawców i zapowiada, że jego solowa EP-ka jest w drodze.

Sprawdź poniżej klip do ooh ooh ooh, którego reżyserem i twórcą jest sam Noah, którego posłużył do tego jedynie MacBook! O Weilandzie będzie jeszcze głośno?

Nie tylko wielka czwórka. Sprawdź poniżej kapele, bez których nie byłoby grunge'u!