Supergrupa The Smile zagrała koncert z londyńską orkiestrą w Manchesterze. Zobaczcie WIDEO

i

Autor: YouTube/screen z wideo

Wiadomości

Supergrupa The Smile zagrała koncert z londyńską orkiestrą w Manchesterze. Zobaczcie WIDEO

Rozpoczęła się tegoroczna trasa koncertowa zespołu The Smile. W Manchesterze muzycy wystąpili wraz z London Contemporary Orchestrą. Fragmenty tego koncertu są już dostępne w sieci.

The Smile z orkiestrą na żywo

Zespół The Smile, w którym występują Thom Yorke, Jonny Greenwood (członkowie Radiohead) i Tom Skinner (perkusista znany z jazzowego Sons of Kemet), w tym roku wydali drugi studyjny album "Wall Of Eyes". Supergrupa rozpoczęła właśnie trasę koncertową promującą wspomniany krążek. Drugim przystankiem trasy był BBC Radio 6 Music Festival w Manchesterze. 9 marca formacja po raz pierwszy wystąpiła na scenie z londyńską orkiestrą. Przypomnijmy że w utworze "Bending Hectic" z "Wall of Eyes" mogliśmy usłyszeć właśnie muzyków London Contemporary Orchestry. 

Eska Rock: Muzycy, którzy zmienili modę. Ich fanów rozpoznaje się do dziś po stylu

Zespół łącznie wykonał 19 utworów (w tym, po raz pierwszy, "I Quit"). Wspomniana orkiestra towarzyszyła muzykom w pierwszej części koncertu. Kilka fragmentów występu z Manchesteru zostało udostępnionych w sieci. W serwisie YouTube można znaleźć dokładnie trzy utwory: "Bending Hectic", "Friend of a Friend" i "Skrting on the Surface". 

The Smile w Polsce

W tym roku, po raz drugi, w Polsce wystąpi formacja The Smile. 14 sierpnia muzycy zagrają w Warszawie na Letniej Scenie Progresji. W roli supportu wystąpi James Holden. Bilety na koncert wciąż są dostępne w sprzedaży (można je nabyć za pośrednictwem bileterii eBilet). 

Oto 5 ciekawostek o albumie "Pablo Honey" zespołu Radiohead: