Stone Gossard

i

Autor: Wikimedia Commons/Lugnuts

Wiadomości

Stone Gossard (Pearl Jam): "Heavy metal zmienił moje życie"

Stone Gossard, gitarzysta Pearl Jam, przyznał, że muzyka heavymetalowa zmieniła jego życie. W wywiadzie dla "New & Approved" muzyk wymienił także swoje ulubione płyty z tego gatunku.

Stone Gossard wskazał swoje ulubione heavymetalowe albumy

Osoby, które wychowywały się w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, prędzej czy później, trafiały na albumy zespołów heavymetalowych. Nie da się ukryć, że właśnie w tej dekadzie ten gatunek święcił największe triumfy. 

Fanem heavy metalu był m.in. Stone Gossard, gitarzysta formacji Pearl Jam. W wywiadzie dla "New & Approved" Gossard przyznał, że właśnie heavy metal zmienił jego życie. 

5 rockowych i metalowych zespołów ze Śląska, na które warto zwrócić uwagę. O nich jeszcze będzie głośno

Punk rock otworzył mi drzwi do heavy metalu. Byłem do niczego, a w heavy metalu chodziło trochę o to, aby być pieprzonym czarodziejem. Musiałeś być utalentowany, żeby konkurować z Yngwiem Malmsteenem. Punk rock pokazał mi, że można zostać obdarzonym talentem w inny sposób. Wystarczyło zagrać parę nut, aby brzmieć dobrze – powiedział Gossard. Gitarzysta Pearl Jam wymienił także swoje ulubione heavymetalowe albumy.

Wskazał on na "Melissę" i "Don't Break the Oath" od Mercyful Fate oraz na pierwsze trzy studyjne krążki Iron Maiden. 

Później odkryłem Alice Coopera, zespół T. Rex oraz muzykę glam z lat 70. A potem Sex Pistols. Jak dobrze brzmi obecnie płyta Sex Pistols? A nie ma w tym albumie nic nadzwyczajnego – dodał. 

Najlepsze albumy w dorobku Pearl Jam. Oto nasz TOP5: