Sting odważnie: Jestem wokalistą heavy metalowym

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Martin Kierszenbaum Sting kategoruje się jako wokalista... heavy metalowy!

wypowiedzi muzyków

Sting odważnie: "Jestem wokalistą heavy metalowym". Czyżby?

2024-05-21 14:07

Sting zdecydowanie jest niezwykle utalentowanym wokalistą, a także kompozytorem, multiinstrumentalistą i autorem tekstów. Jeśli ktoś miałby jakoś gatunkowo umieścić artystę, to wydaje się, że rock, new wave, soft rock czy pop rock to te terminy, które szczególnie pasują do twórczości, jaką ten tworzy. W tym świetle naprawdę MOCNO zaskakuje stwierdzenie Stinga!

Sting rozpoczął przygodę ze światem muzyki już na początku lat 70., a sławę przyniosła mu działalność w zespole The Police. Grupa funkcjonowała na rynku od 1977 do 1986 roku i wydała pięć albumów studyjnych, w tym zupełnie przełomowy Synchronicity, który okazał się być równocześnie jej ostatnim. Jeszcze przed oficjalnym rozpadem formacji, Sting rozpoczął pełną sukcesów karierę solową, która z dużym powodzeniem trwa do dziś. Artysta ma na koncie statuetki i nominacje do najważniejszych branżowych nagród, z Grammy, Brit Awards, Złotym Globem, Emmy i Oscarem na czele. Aktualnie dyskografia Stinga liczy sobie piętnaście albumów, a muzyk, mimo 72 lat na karku, zdaje się nie mieć zamiaru zwalniać tempa. Przypominamy, że muzyk zagra w naszym kraju już naprawdę niedługo - i to dwukrotnie! - dokładnie 6 czerwca w gdańskiej Ergo Arenie i dzień później w Łodzi w tamtejszej Atlas Arenie.

Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne

Sting i... heavy metal?!

Muzyk słynie z charakterystycznego, dość łagodnego i nastrojowego wokalu, którym wyśpiewuje słynne ballady, jak Shape of My Heart, Fragile czy Fields of Gold. Tym bardziej zaskakujące są w tym kontekście słowa samego zainteresowanego!

Sting był gościem programu 'Everything Music", w którym to prowadzący zapytali go, dlaczego często śpiewa w górnym rejestrze. Wokalista odpowiedział, że temat ten ogólnie jest naprawdę interesujący i zwrócił uwagę, że w górnym rejestrze zwykle śpiewają wokaliści heavy metalowi, w związku z czym on sam musi być jednym z nich! Muzyk dodał, że działania w obszarze takiego właśnie rejestru jest konieczne, by być w stanie przebić się na koncercie przez muzykę rockową, graną na żywo przez zespół, stąd styl jego śpiewu.

Zagłosuj w naszej sondzie: Czy Sting jest dla Ciebie wokalistą heavy metalowym?

Sonda
Czy Sting jest dla Ciebie wokalistą heavy metalowym?