Stevie Nicks oddała hołd Christine McVie. To wykonanie “Landslide” wzrusza do łez

i

Autor: DIA DIPASUPIL/Getty AFP/East News Stevie Nicks w hołdzie dla zmarłej koleżanki z Fleetwood Mac

Stevie Nicks oddała hołd Christine McVie. To wykonanie “Landslide” wzrusza do łez

2023-03-13 9:58

W piątek 10 marca Stevie Nicks rozpoczęła nowa trasę koncertową, na której dzieli scenę z Billym Joelem. Artystka wykorzystała tę okazję, by oddać hołd zmarłej kilka miesięcy temu przyjaciółce z zespołu Fleetwood Mac, Christine McVie. Stevie zaśpiewała jeden z najsłynniejszych utworów grupy, który zadedykowała nieżyjącej kompozytorce.

30 listopada 2022 roku media obiegła informacja o śmierci Christine McVie. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, znana także ze swojej gry na klawiszach, zyskała sławę i uznanie jako członkini grupy Fleetwood Mac. Christine dołączyła oficjalnie do składu w 1970 roku i przez wszystkie lata uchodziła za serce grupy. Świat muzyki pogrążył się w żałobie, gdy bliscy McVie poinformowali, iż ta odeszła po krótkiej chorobie w wieku 79 lat. Kilka miesięcy później, podczas gali rozdania nagród Grammy, Mick Fleetwood otwarcie powiedział, że na chwilę obecną nie wyobraża sobie dalszej działalność legendarnej formacji. 

Stevie Nick z muzycznym hołdem dla Christine McVie

Jedną z pierwszych osób, które pożegnały Christine, była Stevie Nicks. Wokalista napisała w swoich social mediach, iż ta przez lata była jej "najlepszą przyjaciółką na całym świecie". Stevie właśnie rozpoczęła swoją najnowszą trasę koncertową, na której występuje wraz z Billym Joelem. Otwierający serię występów pokaz artystka wykorzystała jako okazję, by oddać Christine hołd. Stevie wykonała emocjonalną wersję utworu Landslide, a w trakcie występu na ekranie wyświetlane były zdjęcia jej oraz Christine. Po zakończeniu występu wokalistka zaczęła płakać i powiedziała do zebranych:

Fleetwood Mac - najsłynniejsze kompozycje legendy pop rockowego grania

Naprawdę nie mam wiele do powiedzenia. Po prostu będziemy udawać, że ona wciąż tu jest. W ten sposób próbuję sobie z tym poradzić. Dziękuję za wysłuchanie - powiedziała Stevie do fanów.