Mick Fleetwood otwarcie o przyszłości Fleetwood Mac. Muzyk ma bardzo przykre wieści dla fanów zespołu

i

Autor: Matt Baron/BEI/Shutterstock/Rex Features/East News Koniec działalności Fleetwood Mac?

Mick Fleetwood otwarcie o przyszłości Fleetwood Mac. Muzyk ma bardzo przykre wieści dla fanów zespołu

2023-02-06 11:28

Fleetwood Mac to jeden z najsłynniejszych zespołów pop rockowych na świecie. Muzyka grupy od wielu lat trafia do serc coraz to nowych fanów pokazując, że ma ona charakter zupełnie uniwersalny. Od kilku lat wszyscy zadają sobie pytanie, co dalej z jej działalnością, a wątpliwości nabrały na sile wraz ze śmiercią Christine McVie. Współzałożyciel grupy postawił sprawę dość jasno.

Zespół Fleetwood Mac został założony w 1967 roku przez gitarzystów i wokalistów Petera Greena i Jeremy'ego Spencera i perkusistę Micka Fleetwooda. Niedługo później skład uzupełnił John McVie, a następnie jego żona, Christine. W 1970 roku Green zdecydował się opuścić grupę (choć kilkukrotnie z nią koncertował), z czasem do grupy dołączyli wokalistka Stevie Nicks i gitarzysta i wokalista Lindsey Buckingham. W takim składzie formacja wydała swoje najbardziej przełomowe albumy z Fleetwood Mac, Rumours, Tusk, Tango in the Night Say You Will na czele. Zespół od zawsze zmagał się z licznymi zmianami członków, którzy wielokrotnie odchodzili i wracali do składu - w 2018 roku, w atmosferze skandalu, z zespołu został wyrzucony Buckingham. Od tamtej pory Fleetwood Mac działał w składzie Mick Fleetwood, John McVie, Chrisitine McVie, Stevie Nicks, Mike Campbell Neil Finn, jednak od dwudziestu lat formacja nie wydała żadnego albumu coraz mnie także koncertowała. Wszystko zmieniło się w listopadzie ubiegłego roku, gdy świat obiegła wiadomość o śmierci Christine - fani natychmiast zaczęli zadawać sobie pytania o dalszą działalność grupy, nie wyobrażając sobie już jej działania bez kompozytorki i wokalistki. Okazuje się, że nie są w tym odosobnieni. 

Mick Fleetwod otwarcie o dalszej działalności Fleetwood Mac

Mick Fleetwood był obecny na wczorajszej gali rozdania nagród Grammy, gdzie oddał muzyczny hołd nieżyjącej koleżance. Muzyk był także na czerwonym dywanie, gdzie został zapytany przez obecnych tam dziennikarzy o to, jak wyobraża sobie przyszłość Fleetwood Mac. Perkusista powiedział wprost, że zespół najpewniej zakończy działalność. On sam stwierdził, że nie widzi możliwości dalszego funkcjonowania zespołu bez Christine. Fleetwood powiedział, że zdaje sobie sprawę, że takie słowa padały z ust członków formacji już wielokrotnie, teraz jednak sytuacja wygląda nieco inaczej. On sam zaznaczył, że w tej chwili powrót do koncertów czy nagrywania jest niemożliwy.

Björk zagra w Polsce w 2023 roku! Koncerty rock i alternatywa

Naprawdę myślę, że linia na piasku została przerwana wraz ze stratą Christine. Powiedziałbym, że to koniec, ale wszyscy już to mówiliśmy wcześniej. Powrót w tej chwili jest nie do pomyślenia - powiedział Fleetwood na gali.