Steven Wilson

i

Autor: mat. prasowe

Koncerty w Polsce

Steven Wilson zagra dwa koncerty w Polsce. Muzyk będzie promował niewydany jeszcze album

Steven Wilson w 2025 roku zagra dwa koncerty w Polsce. Muzyk, w ramach trasy, będzie promował swój ósmy solowy album, który powinien ukazać się na początku przyszłego roku.

Steven Wilson zagra dwa koncerty w Polsce

Steven Wilson, wraz ze swoim zespołem, odwiedzi w 2025 roku Europę w ramach trasy "The Overview Tour". W jej trakcie będzie on promował ósmy solowy album "The Overview", którego premiera planowana jest na początek przyszłego roku. 

W rozpisce trasy nie zabrakło Polski. Wilson zagra w naszym kraju dwukrotnie. 4 czerwca 2025 roku wystąpi na warszawskim Torwarze, a dzień później, 5 czerwca, w PreZero Arenie w Gliwicach. 

Wspomina pierwsze koncerty w Metallice. "Kręciło mi się w głowie od presji"

Warto dodać, że będą to pierwsze solowe występy Stevena Wilsona w pełnym składzie od 2018 roku, kiedy to po wydaniu albumu "To The Bone" (2017) dał 145 koncertów w 30 krajach.

Jestem podekscytowany możliwością ogłoszenia trasy koncertowej w 2025 roku, mojej pierwszej od 7 lat. "The Overview Tour" będzie doświadczeniem audiowizualnym opartym na nowym wydawnictwie o tym samym tytule – albumie o tematyce kosmicznej, na którym znajdą się tylko dwa bardzo długie utwory. Po raz pierwszy zagram także muzykę z "The Harmony Codex", a także kompozycje ze wszystkich moich poprzednich płyt. Jestem niesamowicie szczęśliwy, że znów będę mógł występować z moim inspirującym zespołem. Mamy dużo czasu do nadrobienia. Nie mogę się doczekać, aż zobaczę Was podczas tych – mam nadzieję – niesamowitych koncertów! – powiedział Wilson. 

Bilety na polskie koncerty Stevena Wilsona wejdą do sprzedaży 28 czerwca, o godz. 10. Będzie je można nabyć na: www.rockserwis.pl (kolekcjonerskie oraz elektroniczne) oraz w punktach i na stronach eventim.pl i ticketmaster.pl. 

Oto najlepsze rockowe koncerty, które odbyły się w Polsce w 2023 roku: