Steven Wilson o ulubionych albumach Iron Maiden. Nie chodzi o te nagrane z Brucem Dickinsonem

i

Autor: mat. prasowe

Wiadomości

Steven Wilson o ulubionych albumach Iron Maiden. Nie chodzi o te nagrane z Brucem Dickinsonem

Steven Wilson ostatnio opowiedział ostatnio o swoich ulubionych albumach w dorobku Iron Maiden. Wybór może być dla wielu zaskoczeniem.

Steven Wilson o ulubionych albumach Iron Maiden

Steven Wilson, znany chociażby z Porcupine Tree, od jakiegoś czasu prowadzi, wraz z Timem Bownessem, podcast "The Album Years". Omawiają w nim najlepsze albumy danych roczników. Ostatnio przyglądali się baczniej krążkom, które ukazały się na rynku w 2000 roku. 

Jednym z wyróżnionych albumów był "Brave New World" od Iron Maiden. Wilson przyznał, że docenia późniejszą twórczość zespołu. Ale i tak najchętniej wraca do pierwszych krążków Żelaznej Dziewicy. 

Iron Maiden - 5 ciekawostek o albumie "The Number of the Beast" | Jak dziś rockuje?

Uwielbiam dwa pierwsze albumy nagrane z Paulem Di'Anno. Podoba mi się ich punkowe brzmienie New Wave of British Heavy Metal. Oczywiście, później stali się bardziej imponującym i wyrafinowanym zespołem. Będę jednak zawsze darzył sympatią te pierwsze płyty – powiedział Wilson, mając na myśli "Iron Maiden" z 1980 roku oraz "Killers" z 1981. Później do grupy dołączył wokalista Bruce Dickinson. Zadebiutował on na albumie "The Number of the Beast" (1982). 

Cały odcinek podcastu (i wszystkie wcześniejsze epizody) można znaleźć na najpopularniejszych serwisach streamingowych. 

W ubiegłym roku Steven Wilson wydał kolejny album zatytułowany "The Harmony Codex". Był to siódmy solowy krążek w jego dorobku. 

Oto najlepsze albumy w dorobku Iron Maiden [TOP5]: