Steve Hogarth wraca do Polski! Kiedy i gdzie wystąpi artysta?

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Anne-Marie Forker www.forkerfotos.com Steve Hogarth w Polsce [DATA, MIASTO, BILETY]

Steve Hogarth wraca do Polski! Koncert już za chwilę!

2023-12-06 9:47

Trwa odliczanie do 7 grudnia, kiedy to w łódzkiej Wytwórni wystąpi Steve Hogarth - jeden z najbardziej charyzmatycznych wokalistów progresywnej sceny i głos legendarnego zespołu Marillion. Koncert będzie miał wyjątkowy, świąteczny charakter i specjalną listę utworów.

Steve Hogarth jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów muzyki progrockowej na świecie. Posiadacz niesłychanej skali głosu od ponad 30 lat stoi na czele zespołu Marillion, z którym nieustannie święci sukcesy artystyczne. W 1997 roku wydał swój pierwszy solowy album pod pseudonimem „h” zatytułowany „Ice Cream Genius”. Materiał nagrywał razem z keybordzistą Porcupine Tree – Richardem Barbieri – oraz muzykami znanymi z zespołu Blondie: Davem Gregorym i Clemem Burke. Jego solową dyskografię zamyka wydany w 2017 roku album „Colours Not Found In Nature”,  nagrany ze szwedzkim zespołem Isildurs Bane, natomiast w marcu zeszłego roku ukazała się najnowsza płyta Marillion, "An Hour Before It's Dark".

Steve Hogarth to nie tylko niezwykły talent, ale też wyjątkowa osobowość, co potwierdzi każdy, kto choć raz miał szansę być na jego koncercie. Podczas występu 7 grudnia w łódzkiej Wytwórni wokalista zaprezentuje specjalnie przygotowany repertuar, w którym obok jego solowych dokonań i utworów z repertuaru zespołu Marillion nie zabraknie również piosenek wykonawców, których darzy szczególnym sentymentem. Co więcej, podczas swoich występów Steve Hogarth często i chętnie wdaje się w rozmowy z widzami, podczas których opowiada anegdoty ze swojego życia. To będzie wyjątkowy wieczór

Muzyka rockowa lat 70-tych - zagranica

Steve Hogarth w Polsce [DATA, MIASTO, BILETY]

  • h natural (STEVE HOGARTH)
  • 07.12.2023 – Łódź, Wytwórnia
  • Otwarcie bramek: godz. 19.00 
  • Rozpoczęcie koncertu: godz. 20.00

Ceny biletów (w przedsprzedaży/ siedzące):

  • Kategoria 1 - 250 PLN
  • Kategoria 2 - 220 PLN
  • Kategoria 3 - 210 PLN
  • Kategoria 4 - 190 PLN  

 Bilety do nabycia od 1 czerwca na stronach: shop.metalmind.com.pl (kolekcjonerskie), www.eventim.pl, www.ebilet.pl.

Zazwyczaj na scenie mam choinkę i zachęcam ludzi, by przynosili bombki i je wieszali podczas mojego występu. Jeśli to robią, daję im tequilę" - tak w wywiadzie dla Metal Hammera artysta mówi o nadchodzącym występie w Łodzi - "To nie jest oczywiście wszystko, są też inne rzeczy, gram też trochę piosenek. Celem tych koncertów jest eksperyment, sprawdzenie, w jakim kierunku potoczy się wieczór. Publiczność ma swój duży udział, staram się prowadzić konwersację z ludźmi, zaangażować ich. Ubierają choinkę, piją tequilę, czasem proszą mnie o zagranie konkretnych piosenek, które gram, jeśli uda mi się ogarnąć jak. Zazwyczaj na próbach ćwiczę cztery razy więcej utworów, niż faktycznie później wykonuję podczas występu, daje mi to więc szersze możliwości, jeśli chodzi o repertuar. Gram dużo własnych piosenek, tych solowych, jak i tych wydanych pod szyldem Marillion.(...) Wykonuję też dużo coverów utworów, które mają dla mnie duże znaczenie. Gram utwory Kate Bush, Kraftwerk, Ala Stewarta, Petera Gabriela, The Psychedelic Furs, Leonarda Cohena, Chucka Berry’ego, George’a Harrisona, The Beatles, Joni Mitchell, Davida Bowiego, Abby, Rufusa Wainwrighta… a to tylko kilkoro artystów, których utwory grywam podczas swoich koncertów. Oczywiście nie dam rady zagrać wszystkiego, ale każdy z wymienionych muzyków jest dla mnie opcją - mówi artysta w rozmowie z Agatą Podbielkowską.

Listen on Spreaker.