Zestawienie

Steve Albini nie żyje. Oto najlepsze albumy, które wyprodukował

Zmarł Steve Albini, legendarny producent muzyczny, który współpracował m.in. z Nirvaną przy okazji albumu "In Utero". Za jakie jeszcze płyty odpowiadał? Postanowiliśmy wskazać te najlepsze!

Najlepsze albumy, które wyprodukował Steve Albini. TOP10

Smutne informacje dotarły do nas 9 maja. W godzinach późno popołudniowych czasu polskiego zagraniczne media przekazały informację o śmierci Steve'a Albiniego, założyciela formacji Big Black i Shellac, a także cenionego producenta i inżyniera dźwięku. Albini odszedł nagle w wieku 61 lat. Przyczyną jego śmierci był zawał serca.

Nirvana - 5 ciekawostek o albumie "In Utero" | Jak dziś rockuje?

Albini przyszedł na świat 22 lipca 1962 w Pasadenie. To właśnie on odpowiada za produkcję takich albumów, jak m.in. "In Utero" Nirvany, "Surfer Rosa" Pixies czy "Rid of Me" PJ Harvey. Nie da się ukryć, że Albini wywarł ogromny wpływ chociażby na noise rock czy math rock.

Co ciekawe, nie lubił być on określany mianem producenta. – Dla mnie liczy się ta część związana z nagraniem. Fakt, że tworzę dokument, który rejestruje fragment naszej kultury, dzieło życia muzyków, którzy mnie zatrudniają. Traktuję tę część bardzo poważnie. Chcę, żeby muzyka przeżyła nas wszystkich – powiedział w wywiadzie dla brytyjskiego dziennika "The Guardian". 

Steve Albini odpowiadał za wiele wspaniałych albumów. Postanowiliśmy wybrać 10 najlepszych. Jakie albumy wskazaliśmy? Sprawdźcie w naszej galerii umieszczonej na górze niniejszego artykułu. 

Poniżej natomiast zapoznacie się z najpopularniejszymi rockowymi albumami na Spotify: