Spotify

i

Autor: Pixabay/zdj. ilustracyjne

Wiadomości

Spotify usuwa muzykę rosyjskich artystów, którzy popierają wojnę na Ukrainie

Przedstawiciele serwisu streamingowego Spotify potwierdzili, że usunęli utwory i profile rosyjskich artystów, którzy popierają trwającą wojnę na Ukrainie.

Spotify usunęło muzykę prorosyjskich artystów

Serwis streamingowy Spotify usunął ze swoją bazy profile i utwory rosyjskich wykonawców, którzy popierają wojnę na Ukrainie. "The Moscow Times" informuje, że chodzi o zespół Lyube oraz Grigorija Lepsa, Olega Gazmanowa, Polinę Gagarinę i Shamana.

Lyube, Leps i Gazmanow są objęci sankcjami Unii Europejskiej od 2022 roku, kiedy to Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę. Natomiast Gagarinę i Shamana objęto dopiero pod koniec czerwca tego roku. 

Wywiad z Mike'em Portnoyem | ESKA ROCK

– Zasady platformy wyraźnie stwierdzają, że podejmujemy działania, gdy zidentyfikujemy treści, które wyraźnie naruszają naszą politykę dotyczącą treści lub lokalne przepisy. Po sprawdzeniu, ci artyści spełnili kryteria pozwalające na usunięcie – informują przedstawiciele Spotify w komunikacie przesłanym do redakcji "The Moscow Times". 

Przypomnijmy, że w 2022 serwis zawiesił usługi streamingowe na terenie Rosji, a także zamknął swoje biuro znajdujące się w Moskwie.  

Najpopularniejsze rockowe albumy na Spotify. Oto TOP10: