Snow Patrol

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Tom Beard

muzyczne nowości

Snow Patrol powracają z nowym albumem! Kiedy ukaże się "The Forest Is The Path"?

2024-06-03 15:47

Snow Patrol ogłosili swój wyczekiwany przez fanów powrót, zapowiadając nowy album. Krążek „The Forest Is The Path” ukaże się 13 września nakładem Polydor Records. Będzie to pierwszy album grupy od czasu wydania „Wildness” w 2018 roku.

Muzycy wyprodukowali materiał wspólnie Fraserem T Smithem (Adele, Dave, Stormzy). Gary Lightbody, Nathan Connolly i Johny McDaid podzielili się ze słuchaczami pierwszym singlem promującym płytę. Premierze „The Beginning” towarzyszyło ogłoszenie planowanej na przyszły rok halowej trasy po Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Najlepsze punkowe albumy wszech czasów. Te krążki to legendy gatunku

Szczegóły albumu

Na nadchodzącej płycie Snow Patrol znajdzie się 12 utworów. W ich przygotowanie poza członkami grupy zaangażowani byli także Fraser T Smith, Will Reynolds, Roy Kerr oraz Troy Van Leeuwen (Queens Of The Stone Age). Autorem obrazu, który znajdzie się na okładce, jest Gary Lightbody. „The Beginning” to kamień węgielny ósmego albumu grupy. Utwór powstał podczas podróży do Somerset.

„The Forest is the Path” to album zakorzeniony w refleksji i introspekcji. Jednym z jego kluczowych elementów była idea przyglądania się miłości z perspektywy czasu. – Nie byłem w związku przez bardzo długi czas, 10 lat lub nawet dłużej. Miłość z odległości – nie mylić z miłością na odległość – oznacza dla mnie sposób, w jaki związek pozostaje w pamięci powiedzmy po 10 latach. Nigdy wcześniej nie myślałem o miłości w ten sposób, pisząc o niej. To tak, jakbyś był zakochany, stojąc w holu Empire State Building. Kiedy zrywasz z tą osobą, lądujesz na ulicy. Nadal widzisz budynek, ale już w nim nie jesteś. A kiedy mija 10 lat, stoisz na Brooklynie i patrzysz na panoramę Manhattanu – wyjaśnia Gary. 

Oto nasz wybór punkowych krążków wszech czasów:

Kamil Pater nie tylko gitarowo. Jak pogodzić Wodeckiego ze Skrillexem? KAWAŁKI MOJEGO ŻYCIA