Brian Eno i David Bowie

i

Autor: 0000001/Reporter, Rex Features/East News

Wiadomości

Słynny producent dodał odgłosy przyrody do utworu Davida Bowiego. To wszystko z okazji Dnia Ziemi

Utwór Davida Bowiego z odgłosami świń w tle? To możliwe. W sieci jest już dostępna nowa wersja "Get Real", za którą odpowiada legendarny muzyk i producent Brian Eno. Całość została zrealizowana w szczytnym celu!

David Bowie i odgłosy natury. Niezwykła wersja jednego z utworów jest już dostępna 

22 kwietnia świętowaliśmy Dzień Ziemi. Z tej właśnie okazji, w sieci pojawiła się nowa wersja utworu "Get Real" z repertuaru Davida Bowiego. Odpowiada za nią Brian Eno, legendarny muzyk i producent, który dodał do całości odgłosy natury. 

Eno zremiksował utwór. I dzięki temu, teraz słyszymy również dźwięki hien, świń czy gawronów. 

Najsłynniejsze logo w historii rocka należy do The Rolling Stones. Jak powstało?

Wspomniany utwór został wydany w ramach globalnej inicjatywy muzycznej Sounds Right.

Przez całe życie zastanawiałem się, jak mogę zwrócić coś miejscom, z których zaczerpnąłem pomysły? Muzyka zaczęła się przecież od dźwięków świata przyrody. Sounds Right tworzy system, który odwdzięcza się naturze, pomaga chronić planetę, aby mogła nas inspirować przez kolejne wiele lat. W remiksie "Get Real", utworu, który napisałem wspólnie z Davidem Bowiem 30 lat temu, zwierzęta atakują piosenkę – wpadają przez każde okno i przedzierają się przez drzwi. Są w pewnym sensie groźne: nagle natura wkradła się do sztuki – wyjaśnia Eno, cytowany w oficjalnym komunikacie udostępnionym w mediach społecznościowych

Jak brzmi całość? Możecie to sprawdzić poniżej: 

Wraz ze wspomnianym remiksem jednego z utworów Davida Bowiego, Sound Right wydało kompilację zawierającą nowe wersje piosenek m.in. Ellie Goulding czy London Grammar. Łącznie powstało 15 takich utworów. We wszystkich przypadkach natura odgrywa nadrzędną rolę. Dzięki Sounds Right, część tantiem za każdy utwór trafi do EarthPercent. Jest to organizacja charytatywna założona właśnie przez Briana Eno. Później przekaże ona środki na różnego rodzaju projekty związane z ochroną natury!

Oto najlepsze role filmowe Davida Bowiego:

Listen on Spreaker.