Slipknot

i

Autor: Facebook/Slipknot

Wiadomości koncertowe

Slipknot ogłosił pierwsze europejskie koncerty w 2025. Czy zespół zagra w Polsce?

W grudniu formacja Slipknot zagra halowe koncerty w Europie. Niestety, na rozpisce zabrakło Polski. Być może muzycy nadrobią to w 2025 roku. Zespół ogłosił właśnie pierwsze przyszłoroczne występy na Starym Kontynencie.

Slipknot ogłosił pierwsze europejskie koncerty w 2025

Amerykańska formacja Slipknot w tym roku świętuje 25-lecie wydania swojego debiutanckiego albumu. Dlatego też muzycy ponownie przywdziali charakterystyczne czerwone kostiumy, które doskonale znamy z okładki wspomnianego krążka z 1999 roku. 

Zespół zagrał już w 2024 kilka koncertów. W sierpniu i wrześniu Slipknot zagra kilkanaście koncertów w USA i Kanadzie, potem muzycy przeniosą się do Brazylii i Meksyku, żeby pod koniec roku odwiedzić Stary Kontynent. Grupę będzie można zobaczyć m.in. w Niemczech czy Wielkiej Brytanii. Niestety, na rozpisce zabrakło Polski. 

Być może więc zespół zagra w naszym kraju w przyszłym roku. Jest na to szansa!

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?

Formacja Slipknot właśnie ogłosiła pierwsze europejskie koncerty w 2025 roku. Wiadomo już, że muzycy na pewno pojawią się w Niemczech na festiwalach Rock am Ring i Rock im Park (odbędą się one w dniach 6-8 czerwca). Tak więc zespół będzie w przyszłym roku grał na festiwalach na Starym Kontynencie. 

Jeśli chodzi o Polskę, to pod tym kątem na czoło wysuwa się, rzecz jasna, Mystic Festival. Zespół zresztą już na nim grał, w 2019 roku (wówczas impreza odbywała się w Krakowie). Czy w 2025 muzycy powrócą na Mystic? Tego dowiemy się w niedalekiej przyszłości... 

Ostatni raz Slipknot w Polsce wystąpił w 2022 roku. Koncert zespołu miał miejsce w hali Ergo Arena na granicy Gdańska i Sopotu. Do tej pory muzycy zagrali nad Wisłą aż dziewięć razy (po raz pierwszy w 2002 roku w katowickim Spodku). 

Oto 5 ciekawostek o albumie "Vol. 3: (The Subliminal Verses)" zespołu Slipknot: