Slipknot_new

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Jonathan Weiner

rockowe newsy

"Dostaniecie nową muzykę już wkrótce". "Clown" z dobrymi wieściami dla fanów Slipknota

2024-06-26 10:22

Slipknot zdaje się przeżywać drugą młodość wraz z trwającym obecnie 25-leciem debiutanckiego krążka. Nowy skład, nowe koncerty - wychodzi na to, że do tego wszystkiego dojdzie jeszcze to, na co wielu od dawna liczy, czyli nowa muzyka! Wygląda na to, że fani już dawno odgadli nawet tytuł jednego z kawałków, co potwierdziła sama formacja! Czeka nas więcej nowej muzyki?

W zeszłym roku fanom i fankom Slipknota wydawało się, że zespół zmierza w dość dziwnym i być może nie do końca udanym kierunku. Tak zareagowano na zmiany w składzie, czyli pożegnanie się z klawiszowcem Craigem "133" Jonesem oraz perkusistą, Jayem Weinbergiem. Nie pomagały zapowiedzi serialu o historii grupy, obietnice wydania "mitycznego" albumu Look Outside Your Window i ogólnie nowego materiału w większej częstotliwości, niż miało to miejsce ostatnio.

Podejście wielbicieli kapeli zaczęło się nieco zmieniać wraz z ogłoszeniem trasy koncertowej z okazji 25 lat od wydania przełomowego debiutu, a kolejno wskazania jako nowego perkusistę Slipknota Eloya Casagrandy (tożsamość nowego klawiszowca wciąż pozostaje tajemnicą). Zespół zagrał w nowym składzie już kilka koncertów i wszyscy są zgodni - Slipknot jest w formie! Czas więc na kolejny krok - nową muzykę!

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?

Slipknot potwierdza nowy kawałek!

Już w niedawnym wywiadzie dla "Veja Sao Paulo" Casagrande wprost powiedział, że jednym z etapów przesłuchania do Slipknota były próby na żywo, a podczas nich grano nie tylko te najbardziej kultowe kawałki, ale też zarejestrowano nowy materiał.

ZOBACZ TAKŻE: Eloy Casagrande o dołączeniu do Slipknota

Fani spekulowali na ten temat już od jakiegoś czasu, wskazywano nawet, że bardzo możliwe, że tytuł jednego z nowych kawałków to Long May You Die, gdyż zwrot ten przewijał się w różnych postach Slipknota. Już jakiś czas temuormacja oficjalnie potwierdziła to za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, wciąż jednak nie wskazała, kiedy numer miałby ujrzeć światło dzienne. Wygląda przy tym na to, że nowej muzyki będzie więcej!

Co czeka fanów i fanki Slipknota?

Teraz w serii Q&A z fanami w nowym wywiadzie dla magazynu "Revolver" "Clown" wprost został zapytany o to, kiedy można spodziewać się muzycznych nowości od Slipknota. Crahan odpowiedział, że sporo dobrego nadchodzi i to dużo szybciej i wcześniej, niż wszystkim mogłoby się wydawać! Muzyk nie ukrywa ekscytacji, tym bardziej, że grupa jest już poza główną wytwórnią i działa według własnych zasad. W tej samej sekcji lider Slipknota nie kryje swojej niechęci do działania pod dyktando labelu i mówi, że na chwilę obecną grupa nie ma w planach wiązać się z żadnym, a nową muzyką, której ma być naprawdę sporo, dzielić się będzie niezależnie od całej tej sytuacji.

Oto nasz wybór 5 najlepszych krążków zespołu: