Skid Row

i

Autor: Facebook/Skid Row

Muzyczne newsy

Skid Row oficjalnie szuka nowego wokalisty. "Rozmawialiśmy już z kilkoma gośćmi"

Formacja Skid Row szuka nowego wokalisty. Basista zespołu przyznaje, że odbyły się już pierwsze rozmowy z kandydatami. Dodaje jednak, że żaden z nich nie ma głośnego nazwiska.

Skid Row oficjalnie szuka nowego wokalisty

Pod koniec marca tego roku formacja Skid Row wydała oficjalne oświadczenie z którego dowiedzieliśmy się, że współpraca z dotychczasowym wokalistą, Erikiem Grönwallem, dobiegła końca. Dołączył on do zespołu w 2022 roku i zdążył nagrać ze Skid Row jeden album "The Gang’s All Here" (2022). Grönwall opuścił grupę z powodu problemów zdrowotnych.

W trakcie niedawnych koncertów do zespołu dołączyła Lzzy Hale znana z grupy Halestorm. Od razu jednak obie strony zaznaczyły, że nie jest to zastępstwo na stałe. Dlatego też muzycy szukają następcy Grönwalla. 

Od tej piosenki zaczął się rock'n'roll? Historia powstania utworu "Maybelline"

Rachel Bolan, basista Skid Row, w rozmowie z amerykańską radiostacją WRIF przyznał, że poszukiwania trwają i udało się już porozmawiać z kilkoma osobami. – Nie jest to nikt z konkretnym nazwiskiem. Każdy z nich jednak wzbudził nasze zainteresowanie. Teraz skupialiśmy się na koncertach z Lzzy Hale. Bawiliśmy się przy tym naprawdę świetnie – przyznał muzyk. 

Wygląda więc na to, że Sebastian Bach, oryginalny wokalista Skid Row, raczej nie powróci. Choć sam takiego obrotu sprawy w ostatnich wywiadach nie wykluczał. Dodał jednak, że istnieje jedna poważna przeszkoda, aby mogło to wszystko się ziścić. – Niedawno dowiedziałem się o pewnych sprawach biznesowych i mogę powiedzieć całej planecie Ziemia, że nie mają one nic wspólnego z tym, co wydarzyło się w 1996 roku, z moją dzikością lub z tym, że się nie dogadujemy. W tej chwili w 100 procentach jest to związane z biznesem. Tak więc, jedyne, co stoi nam na drodze to właśnie sprawy biznesowe – powiedział Bach w rozmowie na łamach "Screamer Magazine". 

Należy także wspomnieć, że grupa powoli zbiera materiał na kolejny studyjny album. – Tworzymy. Kiedy tylko mogę, dużo piszę. Pisałem nawet w trakcie mojej przeprowadzki z Nashville do New Jersey. Zawsze to robię. Kiedy coś wpadnie mi do głowy w trakcie wizyty w supermarkecie, to po prostu szybko udaję się do kasy i wracam do domu tak szybko, jak to tylko możliwe, żeby uruchomić Pro Tools i zapisać pomysły. 

Oto 5 ciekawostek o debiucie Skid Row: